נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ערך היום (שלישי) ביקורי תנחומים בבית משפחתם של שני לוחמי צה"ל שנרצחו בפיגוע הירי בגבעת אסף ביום חמישי האחרון, סמל ראשון יובל מור יוסף ז"ל סמל יוסף כהן ז"ל.

בביקורו בבית משפחתו של יובל מור יוסף ז"ל שבאשקלון, פגש הנשיא את משפחתו של יובל ואמר: "באנו לבכות את לכתו של שומר חומות ישראל. גיבור אמיתי שידע לשמור על הזהות שלו וגם להגן עלינו מתוך ההבנה שעל הבית שלנו רק אנחנו נוכל לשמור. יובל היה מפעים בהתנהלותו, נשא שם שורשי ומחובר כל כך למדינה הצעירה שלנו ונפל על משמרתו למען ביטחונה".

הנשיא שמע מהמשפחה על תכונותיו המיוחדות של יובל, על טוב ליבו ונדיבותו ואמר: ״אני יודע כמה קשה הכאב. אנו חייבים לשמור על המדינה שלנו כי אף אחד אחר לא יכול לעשות זאת עבורנו. אני עובר מבית לבית ומבכה את בנינו הנופלים ואני פוגש בכל בית את המסירות העמוקה ביותר".

הנשיא סיפר למשפחה על מפגשיו עם חיילי נצח יהודה, אשר רק לאחרונה בחג חנוכה הגיעו להדליק נרות בבית הנשיא יחד איתו ואמר: "ביקרתי ביחידה של יובל מספר פעמים, פגשתי בחבריו שוב ושוב, חיילים מרשימים ומקצועיים שלוקחים חלק בלתי נפרד בנשיאה בנטל במסירות נפש של ממש ושומרים על זהותם וערכיהם ללא פשרות".

נשיא המדינה בבית משפחתו של יובל מור יוסף ז"ל . צילום: חיים צח, לע"מנשיא המדינה בבית משפחתו של יובל מור יוסף ז"ל . צילום: חיים צח, לע"מ

לאחר מכן ביקר הנשיא בבית משפחתו של יוסף כהן ז"ל שבירושלים. הנשיא שיתף את משפחתו של יוסי בזכרונותיו ממלחמת השחרור בירושלים ואמר: ״כשהגנו על בתינו לא היה ירושלמי שלא היה שותף במערכה. הפגזים נפלו ברחביה, בשערי חסד ובמאה שערים בלי אבחנה ועמדנו כחומה בצורה להגן על בתינו, חרדים וחילונים, והנה גם היום אתם מוכיחים לנו איך כולנו יודעים לקחת חלק בהגנת עמנו ובאותה נשימה לשמור על זהותנו".

הנשיא שוחח עם אביו החורג של יוסי ז״ל על הדברים המרגשים שאמר, על הצורך באחדות ישראל גם בתקופות טובות ולא רק ברגעי השבר והוסיף: "הדברים שאמרת, אבא יקר, נכנסו אל הלב שלי. גורל אחד שם אותנו כאן ואנחנו חייבים לעמוד שכם אל שכם כדי להגן על ארצנו. נפלה בחלקנו זכות אמיתית להיות הורים ומחנכים של ילדים כמו הבן שלכם".

מאחיו של יוסי ז״ל שמע הנשיא על אופיו המיוחד ויכולותיו המופלאות לשוחח עם כל אדם באשר הוא אדם וליצור איתו קשר אמיתי של הכרות ושותפות. הנשיא אימץ אותו אל ליבו וביקש ממנו כי ימשיך בדרכו המיוחדת של אחיו כי היא "המפתח להמשך החיים שלנו כאן".