שמיים פתוחים: אם תמיד חלמתם לטוס לרואנדה, או לעשות טיול חוצה מדינות באפריקה, היום (שני) החלום קרוב ואפשרי יותר מתמיד, שכן שר התחבורה ישראל כץ חתם היום על הסכם תעופה עם שגריר רואנדה בישראל, ג'וזף רוטאבאנה. על פי ההסכם קו תעופה ראשון ישיר בין ישראל לרואנדה יחל לפעול בחודשים הקרובים, באמצעות חברת התעופה רואנדה אייר.

על פי ההסכם, תוכל כל מדינה להפעיל עד שבע טיסות שבועיות סדירות בין נמל התעופה בן גוריון לנמל התעופה בקיגאלי, בירת רואנדה. כמו כן, נקבע כי הטיסות יהיו ללא הגבלת קיבולת, או סוגי מטוסים. השגריר הרואנדי הודיע כי בכוונת חברת התעופה הלאומית של ארצו להפעיל את הקו החדש בחודשים הקרובים.

במשרד התחבורה ציינו כי צוות של אגף הביטחון במשרד ערך לפני כמה שבועות סיור בנמל התעופה ברואנה, ואישר כי הנמל עומד בכל דרישות האבטחה לביצוע הטיסות לישראל. 

ישראל כץ. צילום: גילי יערי, פלאש 90

כץ ציין כי הסכם התעופה עם רואנדה מתבצע במסגרת פתיחת השמיים לתחרות. "הסכם השמיים הפתוחים הביא לתוספת משמעותית בהיצע הטיסות מישראל ואליה. ההסכם פותח בפני ישראל מאות שדות תעופה ברחבי העולם ללא הגבלה וכניסתה של רואנדה אייר מהווה חלק ממהלך זה". 

בנוסף למדיניות השמיים הפתוחים, חברת תעופה הפותחת קו טיסות ליעד חדש מישראל ואליה גם מקבלת ממשרד התיירות מענק כספי של כ-250 אלף יורו לשנה הראשונה.