האלוף במיל' יעקב עמידרור התייחס היום (רביעי) לדבריו של ראש השב"כ לשעבר, נדב ארגמן, על האיום הקיים להתערבות בבחירות הקרובות בישראל ולהשפיע על תוצאותיהם. "העובדה שמתעניינים בנו עד כדי כך אומרת שאנחנו מדינה חשובה, שתוצאות הבחירות בה חשובות לאותה מדינה שעליה נדב ארגמן דיבר" אמר, "העובדה היא שאנחנו מדינה שיכולה להשפיע על מה שיקרה במזרח התיכון ולא רק באמצעות הבחירות. אנחנו מדינה שהיא מעצמת טכנולוגיה ומרכז של עשייה מודיעינית לא רק בהקשר של הבחירות".על היכולת של מדינה זרה להצליח ולהשפיע על הבחירות אמר עמידרור כי "בישראל זה יותר קשה ממקומות אחרים כי כולם מכירים את כולם. זה לא כמו בארצות הברית שחלק ניכר מהאנשים לא יודע במי מדובר. אנחנו מדינה קטנה כשכולם מדברים עם כולם. מנגד, זה יכול לייצר המון רעש שלילי והמון התגוננות בתוך המערכת. עצם הלכלוך הזה לא טוב במדינה דמוקרטית. במדינה דמוקרטית חשוב מאוד שההליך יראה כנקי כי תהליך זה דבר שאפשר לכלכך. זה לא טוב מבחינת האמון של האזרחים בתהליך עצמו".
עוד הוסיף עמידרור כי "אני מכיר את מערכת ארצות הברית היטב, אחד הדברים הכי גרועים שקרו לארצות הברית זו אותה פסיקה של בית המשפט עליון שאפשר לכסף ענקי לזרום פנימה וייבוא של ה-V15 בבחירות הקודמות הביא את השחיתות לתוך מדינת ישראל. טוב עשתה מדינת ישראל שעצרה את זה ושכל גוף שפועל יחשוף מאיפה יש לו כסף. לדעתי אחד הדברים החשובים זה שקיפות המקורות הכספיים, בין אם מדובר במועמדים, במפלגות או במישהו פרטי שמקדם אידיאולוגיה. לחלק מאזרחי ישראל חשוב לדעת אם עומדים מאחורי המסרים מדינה או אדם פרטי כלשהו".

לגבי החלטתו של ראש השב"כ להציף את הדברים בשלב הזה אמר עמידרור כי "אני לא יודע אך אני סומך עליו במאה אחוזים. אני חושב שנדב רוצה לומר לכל אלו, שהם לא אותה מדינה, שעינינו פקוחות ואנחנו נחשוף אתכם, לכן אל תנסו לעשות את הדבר הזה. במקביל אני מעריך שהוא רצה לייצר מודעות של הישראלים לנושא".

עמידרור התייחס גם לפרשת השר לשעבר גונן שגב עמו נחתם הבוקר הסדר טיעון לאחר שהואשם בריגול לטובת איראן. עמידרור התייחס לעובדה שבמשך תקופה הצליח מי שהיה שר בישראל לרגל לטובת האויבת הגדולה ביותר של ישראל בשנים האחרונות. "זו שאלה שאין עליה תשובה", אמר עמידרור, "אין חברה אנושית שאין בה אנשים מושחתים. תמיד היו אנשים רעים ומושחתים. אני לא יודע לומר כמה זמן זה נמשך אך אני יודע שהמערכות שלנו מאוד רגישות לנושא גם אם זה לוקח קצת זמן. אין ספק שזאת הצלחה למודיעין האיראני. חשוב לציין שאותו אדם ריגל למען איראן כשכבר היה מחוץ למערכת. אני טוען שכשיש ספק - אין ספק. במערכות צריכות להיות חשדניות תמיד ואני בעד להפעיל את הפוליגרף. אין לנו דרכים טובות יותר לטפל בזה ללא אמצעים. יש אנשים שאוהבים כסף ויש להם גבולות. צריך להיות זהירים מהחיבור לאהבה לכסף, לפריקה מוסרית מוחלטת".

גונן שגב בבית המשפט. צילום: עמית שאבי, פול
עמידרור דיבר גם על האירועים האחרונים בהם היה מעורב השב"כ בהם המצוד אחרי המחבלים מעפרה וגבעת אסף וההאשמות על התעללות בצעירים שנעצרו בחשד למעורבות בטרור יהודי."זו הזדמנות להסתכל על השב"כ. בשבוע אחד השב"כ הגיע למחבל שביצע פיגוע בצומת אסף, מטפל בניסיונות של מדינות לפגוע בתהליך הדמוקרטי במדינת ישראל ומביא למעצר של נערים שחשודים בטרור יהודי. זה תפקיד חשוב בצורה בלתי רגילה".

עמידרור המשיך ואמר כי "אותם האנשים שמגנים כעת על הילדים אלה גורמים לנזק גדול יותר מהנזק של הטרור הערבי. הטרור הערבי לא יחסל אותנו ולא יפגע בקיומנו. לעומת זאת מערכת סרבנית שכזו כן יכולה לפגוע בעצם הלגיטימיות של מדינת ישראל. כשאתה רואה את היקף המאמצים של השב"כ להגן על מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית ולהילחם בטרור על כל צדדיו אתה מבין שזה ארגון שלא אוהבים לדבר בשבחו, אך בלעדיו המדינה לא הייתה יכולה להמשיך להתקיים".