רעידת אדמה בעוצמה 3.5 הורגשה הערב (חמישי) באזור הגליל התחתון, צפונית לנצרת וכ-5 ק"מ צפונית-מערבית לטורעאן, בעוצמה של 3.5, כך נמסר מהמכון הגיאופיזי. בתוך כך, תושבים באזור עפולה, נצרת ומגדל העמק דיווחו גם על שמיעת פיצוצים חזקים. אחת הגולשות כתבה: "רעידת אדמה בצפון הארץ, סימן מלמעלה, צמרמורת", בעוד שאחרת צייצה: "רעידת אדמה עכשיו!". 


רעידת האדמה שהורגשה בבית רימון

כזכור, בחודש יולי האחרון התרחש גל של רעידות אדמה באזור הכנרת והעמקים, במהלכן לא היו נפגעים. ב-27 ביולי תושבים דיווחו באזור הכנרת על רעש אדמה, זאת חמישה ימים בלבד לאחר שהורגשה רעידת בעוצמה 3.4 באזור טבריה. שבועיים לפני כן שוב רעדה האדמה בעוצמה 3.2.בתחילת יולי האחרון פרסם מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, דוח חמור על היערכות המדינה לרעידת אדמה חזקה. לדבריו, על אף הרחבת פעולות משרדי הממשלה לשיפור עמידות התשתיות ברעידת אדמה, המדינה אינה ערוכה כנדרש לאירוע של רעידת אדמה קשה.

פרסומו של הדוח הוקדם על-ידי המבקר לאור רצף רעידות האדמה שאירעו באותה עת בצפון הארץ. המסמך מצביע על שורת ליקויים במוכנות של תשתיות לאומיות חיוניות לתרחיש של רעידת אדמה הרסנית, וכן בעבודת המטה הממשלתית בתחום ההיערכות לתרחיש זה. 
הגוף המתכלל את פעולות משרדי הממשלה והגופים הרלוונטיים להיערכות לרעידת אדמה בישראל הוא ועדת ההיגוי הבין-משרדית, אשר מאז 2014 פועלת תחת משרד הביטחון.

המבקר קבע כי בשנים האחרונות פעולת הוועדה נושאת פירות, אך יחד עם זאת אין לה סמכות חוקית לחייב את משרדי הממשלה ואת הגופים השונים לפעול בהתאם להנחיותיה, המיועדות לצמצם את הנזקים הצפויים מרעידת אדמה. נזקים אלה, על-פי אומדן שגיבשה הוועדה ב-2016, כוללים 7,000 הרוגים, כ-45,000 פצועים, 9,500 לכודים בהריסות בניינים, ו-170,000 חסרי קורת-גג.