ראש עיריית טבריה, רון קובי, אמר הערב (שני) ב-103FM כי ימשיך ביוזמתו להפעיל בעירו תחבורה ציבורית חינמית בשבת, למרות הזעם שההחלטה עלולה לעורר בקרב החרדים. בראיון לתוכניתם של בן כספית ואריה אלדד, אמר קובי כי אינו חושש מאיש, והאשים את מפלגת ש"ס בהפיכת טבריה ל"שממה ושיממון".  
 
"אתה חושב שאני מפחד ממישהו? תהיה רציני", אמר קובי בתשובה לשאלה אם הוא חושש כי יפגעו בו פיזית בגלל ההחלטה. "טבריה עיר מיוחדת, עיר של מסורת ותיירות, יש בה סטטוס קוו, ואנחנו נשמר אותו. העיר תהיה פתוחה, באים עכשיו 20 ו-30 אלף איש כל סופ"ש. אנשים שלא הגיעו קודם. העיר הייתה שממה ושיממון".

"אנחנו לא לוקחים את האוטובוס בשכונות, לא מסתובבים ומפריעים", הוסיף. "תשמח בשמחת העניים והנוער שאין להם מכונית ורישיון, ויש אנשים שדואגים להם. לא כמו אריה דרעי המושחת מש"ס, שרק רוצה קולות של אנשים. ש"ס גרמה לטבריה להירדם 5-6 שנים, הם ייבשו פה את התושבים, שלא באו לכאן. יש 20 אחוז חרדים, 80 אחוז חילוניים מסורתיים. הבת של הרב עובדיה יוסף הצהירה בעצמה שאחד הדברים שהיא רצה איתם זה לתת לבליינים לצאת לבלות בשבת".


"אנחנו עושים טוב לעם ישראל. הולכים לעשות כמה דברים, כמו סקי מים בכבלים על הכנרת. נחזיר את המזרקה הגדולה, נבנה טיילת חדשה בחוף הצפוני, לשפץ את הטיילת כאן. משרד התיירות משקיע הרבה כסף כאן, ושרק אריה דרעי לא יהיה בממשלה הבאה", סיכם ראש עיריית טבריה. 

כזכור, קובי הכריז אתמול בפוסט שפרסם בחשבון בפייסבוק שלו כי החל משבת הקרובה תופעל בטבריה תחבורה ציבורית חינמית בשבת. בפוסט המדובר כתב קובי: "תחבורה ציבורית בטבריה בשבת: 'נוע תנוע'. החל מסוף השבוע הבא תופעל בטבריה תחבורה ציבורית חינמית בשבת. יפורסמו התחנות ושעות האיסוף! מהפכה לתושבי השכונות, נוער, ילדים, קשישים וכל מי שאין לו רכב!".
לאורך מסע הבחירות שהוביל לאורך השנים, הביע קובי קו אנטי-חרדי באופן מוצהר, אשר העמיד אותו לא פעם כמוקד להסתה ופעולות אלימות מצד מתנגדיו. בראיון לגלי צה"ל אמר לאחר שנבחר כי הוא "רוצה שהחרדים ימשיכו להתפתח - מחוץ לטבריה", וכי "כיום החרדים בטבריה הם 22%, אסור שיגיעו ל-30%".
ב-30 באוקטובר 2018 ניצח בבחירות לרשויות המקומיות את ראש עיריית טבריה לשעבר יוסי בן דוד, לאחר שזכה ב-45.3% מקולות הבוחרים. קובי רץ לבחירות ללא מימון ותמיכה מפלגתיים, והתפרסם בעיקר באמצעות הרשתות החברתיות.