לאחר שרבים זעמו, איימו, תקפו וקיללו אותה, דיברה הערב (שבת) העיתונאית אושרת קוטלר בסיום מהדורת החדשות של ערוץ 13, כשדמעות בעיניה הקשו עליה להמשיך לדבר. קוטלר התנצלה בשידור חי על הדברים שאמרה בעבר על חיילי גדוד נצח יהודה, והוסיפה: "אני מצטערת מעומק ליבי אם דבריי פגעו במי מכם, אבל אינני יכולה שלא לראות את המחיר היקר שאנחנו משלמים דרך ילדינו על מציאות השליטה בעם אחר, מציאות שנמשכת כבר 52 שנה". 

קוטלר פתחה את דבריה באומרה: "בשבוע שעבר שידרנו כאן כתבה מורכבת וכואבת מאד על חיילי גדוד נצח יהודה שהיו מעורבים באלימות קשה. במשך שבועיים תחקרנו, צילמנו וערכנו, אני והכתב אריק ווייס את הכתבה הזו בשיא הזהירות, משום ששנינו הבנו שהנושא קשה מאד לעיכול. מטרת הכתבה ודבריי הייתה לגרום לנו כחברה לקחת אחריות אישית על מעשיהם של חיילי נצח יהודה, שכן אי אפשר להאשים אותם בחציית גבולות מוסריים כשאנחנו הם אלה שמעמידים אותם בפני מציאות בלתי אפשרית בשטחים, יום אחר יום".

"לא אל החיילים צריכה להיות מופנית הביקורת, וראוי שבית המשפט יכיר בך ויקל בעונשם. זה מה שאני אמרתי בשבוע שעבר", הוסיפה העיתונאית, והאשימה את הפוליטיקאים בכך שניצלו את דבריה לטובת האינטרסים הפוליטיים שלהם. "בתוך שניות, ובשיאה של מערכת בחירות מיהרו פוליטיקאים לעשות שימוש ציני, רק בסוף דבריי, כשהם מפיצים אותם במנותק לפתיח של הכתבה ולכל מה שאמרתי"."אני מפחדת, מקווה שיעמוד לי הכוח להמשיך"

"אני לא פוליטיקאית", המשיכה קוטלר, "מה שאמרתי כאן כוון אך ורק כלפי החיילים שעברו על החוק, ולא על החיילים כולם, והם נאמרו בכאב גדול. אני מצטערת מעומק ליבי אם דבריי פגעו במי מכם אבל אינני יכולה שלא לראות את המחיר היקר שאנחנו משלמים דרך ילדינו על מציאות השליטה בעם אחר, שנמשכת 52 שנה. ולא, אין לי פתרונות קסם, אני לא פוליטיקאית".

בסיום דבריה הוסיפה העיתונאית תגובה כלפי אלו שטענו כי עליה לקרוא רק את מה שכתוב בטלפרומטר, מבלי להביע את דעתה, ואמרה כי "כדאי שתדעו - אני כותבת את הטלפרומטר. וכעיתונאית שמארחת כתבים ועורכים שמציגים את כל מגוון הדעות בחברה הישראלית, זו זכות וחובה מקצועית להביע דעה על המציאות שבה אנחנו חיים".

בנוסף לכל, קוטלר אף הביעה הערב בכנות את תחושותיה בעקבות האיומים על חייה, והודתה כי היא אכן מפחדת. "אז למרות שאלפים ייחלו למותי, וקראו אף לפגוע במשפחתי, ולמרות שאני מפחדת, בי נשבעתי אני מפחדת, אני מאד מקווה שיעמוד לי הכוח להמשיך ולהביע דעה ובכך לעשות את עבודתי. זה הכל. יש גם תחזית עכשיו".