יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, התייחסה להשבתת הרכבות שאירעה הבוקר (שישי), וטענה כי מדובר היה בניסיון של הנהלת הרכבת לפגוע בה, וזאת מכיוון שלא היה צורך בהשבתת הרכבות. "הוועד לא הורה לאיש לא להתייצב לעבודה או לשבשה. להיפך", אמרה אדרעי במכתב לשר התחבורה ישראל כץ וממלא מקום מנכ"ל הרכבת אורי שריר, "מדובר במסע הכפשה שקרי וכוזב נגד נציגות העובדים ונגדי באופן אישי. לא בכדי ההנהלה לא פנתה לבית הדין - לא מתוך שכחה או חוסר תשומת לב של מנהלי הרכבת! אלא כי אין ולא היתה הוראה כזו והם יודעים זאת היטב", הוסיפה."מה שקרה הבוקר מלמד אחת משתי מסקנות: או שהנהלת הרכבת מבזבזת כספי ציבור ועסוקה רק בפייק ניוז וביצירת משברי סרק כדי להשניא את עובדיה על הציבור ולפגוע בשמם הטוב, או שהנהלת הרכבת לא יודעת לנהל את העובדים. שתי המסקנות חמורות.  ראיתי את הפרסום השקרי שהנהלת הרכבת נחפזה להוציא בכוונה לפגוע בוועד. ולמרות שלוועד אין כל יד בעניין , מיד פעלתי למצוא עובדים חלופיים ולהשיב את העבודה לסדרה ותוך 20 דקות הצלחנו לגייס שני עובדים במקום החולים", סיימה אדרעי. 
 
כזכור, היום בבוקר הושבתה תנועת הרכבות למשך כחצי שעה, ושעות לאחר מכן היה שיבוש בתנועת הרכבות, וזאת לאחר ששמונה פקדים, מנהלי תנועה בפיקוד הרכבות הארצי, הודיעו כי הם חולים ולא יגיעו לעבודה. בתגובה לכך השביתה הנהלת הרכבת את תנועת הרכבות ברחבי הארץ, עד שההסתדרות התערבה, וקראה לוועד העובדים למצוא עובדים חלופיים כדי לאפשר את חזרת הרכבות לסדרה.

בהנהלת הרכבת האשימו את ועד העובדים במעשה חבלה מכוון ואמרו כי "מדובר על פגיעה קשה של ועד העובדים בראשות גילה אדרעי בציבור הנוסעים בימי שישי, לצד החיילים הרבים אשר עושים שימוש ברכבות". גם שר התחבורה ישראל כ"ץ תלה את האשם בוועד עובדי הרכבת ואמר הנחה את הנהלת הרכבת"לנקוט בצעדים משפטיים נגד יו"ר הוועד והחברים שלה, ואם יהיה צורך לשלוח אותה עוד פעם הביתה כמו שעשינו לפני למעלה מחמש שנים".