גבר כבן 33, תושב תל אביב, נעצר בנמל התעופה בן גוריון ביום חמישי האחרון כשניסה להכניס לארץ סם מסוכן מסוג GBL - המוכר גם כ"סם אונס". על פי הודעה שמסרה המשטרה היום (ראשון), ברשות החשוד נתפסו שני בקבוקים של נוז לשטיפת פה שהכילו את הסם המסוכן, במשקל כולל של 1,250 גרם. 

בנוסף לכל אלו, נתפסו ברשותו מספר בקבוקונים נוספים שתכולתם תיבדק בהמשך על ידי המשטרה, כך שייתכן שניסיון ההברחה היה חמור אף יותר. לאחר מעצרו במקום, נחקר והובא בפני שופט, שהאריך את מעצרו עד למחר. 

הבקבוקונים במשקל 1,250 גרם. צילום: דוברות המשטרה

"אתה שם לבחורה 3 מיל והיא מעולפת"מוקדם יותר היום, פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יניב בן עוז בגין סחר בסמים ויבוא סם מסוכן מסוג GBL, ונגד אסף דולינסקי וליאור ציוני בגין סיוע לייבוא סם מסוכן, יבוא סם מסוכן והחזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית.

על פי כתב האישום, בינואר 2019 קשרו הנאשמים קשר יחד עם סוכני משטרה סמויים להשיג סם מסוכן מסוג GBL הידוע כ"סם אונס" בכמות של 4 ליטר ממדינה באירופה במטרה לייבא אותו בהמשך לישראל. במסגרת זו, בדקו הנאשמים באתרי אינטרנט בהם ניתן לרכוש את הסם. לאחר שנתקלו בבעיות בהזמנת הסמים דרך האינטרנט יצרו קשר עם סוחר סמים מקומי בברלין על מנת לרכוש סם מסוכן מסוג GBL בכמות של ליטר, ופעלו על מנת לייבא אותו לישראל.

בנוסף בדקו הנאשמים אפשרות ל"הגדיל" את כמות הסמים ונעצרו בהמשך. במעשיהם המתוארים לעיל ייבאו הנאשמים סם מסוכן לישראל וסייעו לייבא סם מסוכן לישראל וכן החזיקו הנאשמים בסם מסוכן מסוג GBL.
כנגד הנאשם יניב בן עוז הוגשו שבעה אישומים נוספים בגין סחר בסמים מסוכנים מסוגים שונים. בין השאר הסביר הנאשם לסוכן על פעולותיו של "סם האונס": "...אין זכר בדם זה הבעיה של המשטרה תמיד להוכיח ששמו סם האונס...אתה שם לבחורה 3 מייל היא מעולפת...אתה יכול לאנוס אותה ... ואז כשהיא מתעוררת והיא הולכת למשטרה...אין כלום זו מילה מול מילה...".