היועצת לענייני טבעונות: החל מאתמול, הפעילה הטבעונית טל גלבוע היא היועצת של ראש הממשלה בנושא קידום זכויות ורווחת בעלי החיים. היום (רביעי) בשיחה עם ענת וינון ב-103FM היא סיפרה על שאיפותיה בתפקיד החדש: "אני רוצה לעלות את המודעות לסבלם של בעלי החיים. בעלי החיים שנמצאים במשקים, הכלבים שנמצאים בהסגרים ועוד. אם בהסגר אחד מפוצץ בכלבים בעיר אחת בעוד שבעיר אחרת ההסגר חצי ריק יעדיפו להמית את הכלבים במקום להעביר אותם מהסגר להסגר".


תרצי שמדינת ישראל תהיה המדינה הטבעונית הראשונה בעולם?
"חד משמעית, אך זה תלוי במה שאנשים יבחרו לעשות. הדבר הכי חשוב היום שיפתור חצי מהבעיות שלנו הוא להוציא את חוק צער בעלי חיים מהידיים של משרד החקלאות כי יש לו ניגוד עניינים. אותו משרד שאחראי על הרפתנים והלולים הוא זה שאחראי על זכויות בעלי החיים? איך זה יכול להיות".
 
החברות עם יאיר נתניהו השתלמה לך.
"יאיר נתניהו פתח עבורי את הדלת ללשכת ראש הממשלה. אנחנו עובדים יחד כבר שנה וחצי וכך קידמנו את חוק המשלוחים החיים שעבר בקריאה טרומית ואף הועברו ארבע וחצי מיליון שקלים לטובת עיקור בעלי החיים".
 
"אני חייבת לסיים את הריאיון בסיפור אישי", אמרה גלבוע למנחי התוכנית, והוסיפה: "לפני שבועיים חרדי עצר אותי ברחוב בשישי בערב אחרי ששמע את הריאיון הקודם שלי אצלכם. הוא פרגן וזה ריגש אותי לגלות המסרים שלי מגיעים לקהל רחב של אנשים".