רעידת אדמה בעוצמה 3.8 נרשמה הבוקר (רביעי) באזור ים המלח הדרומי, כך דווח בשירות הגיאופיזי הישראלי. בשלב זה לא ידוע על נזק או על נפגעים. מוקד הרעש, שפגע ב-11:53, היה בצד הירדני של הגבול, במרחק של 31 ק"מ מערד. 

בחודש שעבר הורגשה ברחבי הארץ רעידת אדמה בעוצמה 4.4. המוקד שלה היה בים בין חדרה לחיפה, במרחק של כ-200 קילומטר מחופי ישראל.

בפיקוד העורף רעננו את ההנחיות בעקבות רעידת האדמה, שהורגשה בשעה 20:00. בחודש ינואר הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 3.5 באזור הגליל התחתון, צפונית לנצרת וכ-5 ק"מ צפונית-מערבית לטורעאן, בעוצמה של 3.5, כך נמסר מהמכון הגיאופיזי. תושבים באזור עפולה, נצרת ומגדל העמק דיווחו אז על שמיעת פיצוצים חזקים.

כזכור, בחודש יולי האחרון התרחש גל של רעידות אדמה באזור הכנרת והעמקים, במהלכן לא היו נפגעים. ב-27 ביולי תושבים דיווחו באזור הכנרת על רעש אדמה, זאת חמישה ימים בלבד לאחר שהורגשה רעידת בעוצמה 3.4 באזור טבריה. שבועיים לפני כן שוב רעדה האדמה בעוצמה 3.2.

בתחילת יולי האחרון פרסם מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, דוח חמור על היערכות המדינה לרעידת אדמה חזקה. לדבריו, על אף הרחבת פעולות משרדי הממשלה לשיפור עמידות התשתיות ברעידת אדמה, המדינה אינה ערוכה כנדרש לאירוע של רעידת אדמה קשה.

פרסומו של הדוח הוקדם על-ידי המבקר לאור רצף רעידות האדמה שאירעו באותה עת בצפון הארץ. המסמך מצביע על שורת ליקויים במוכנות של תשתיות לאומיות חיוניות לתרחיש של רעידת אדמה הרסנית, וכן בעבודת המטה הממשלתית בתחום ההיערכות לתרחיש זה.