המשטרה פתחה היום (חמישי) בחקירה בחשד להצתה, בעקבות השריפה שפרצה אמש באור יהודה. שריפה שפרצה אמש באזור אור יהודה. בסרטון שהועבר לבחינת המשטרה ותועד על ידי מצלמות האבטחה בעירייה, נראה אדם כשהוא מגיע אל שטח פתוח ושופך לכאורה דבר מה. מיד לאחר מכן, פורצת השריפה שהשתוללה כאמור במשך שעות ארוכות. בעקבות הסרטון שהגיע לידי חוקרי כבאות והצלה במרחב דן עלה חשד כי מדובר בהצתה, וחומרי החקירה של קצין הכיבוי הועברו לטיפול המשטרה. 

כזכור, השריפה באור יהודה אמנם כובתה על ידי כוחות הכיבוי ההצלה, אך לא לפני שגרמה לנזק רב ברכוש , ולהלם וחרדה לתושבים שבתיהם נפגעו. אהובה אשכנזי, תושבת אור יהודה שביתה נפגע בשרפה התראיינה לתוכניתה של ענת דוידוב ב-103FM וסיפרה על החוויה הקשה שעברה היא ומשפחתה. לאחר השיחה עמה עלתה לשידור ראש העירייה ליאת שוחט, והבטיחה לנפגעים סיוע מהעירייה ומהסוכנות היהודית.

איך התחילה השריפה?
זה התחיל ברמת פנקס, נשרף שם שדה קוצים. העירייה מאז קניית השטח של בזק מעולם לא נכנסה ולא ניקתה, העשבים גדלו ובשניות זה התלקח. 
תושבי השכונה התריעו על הבעיה עוד לפני הקיץ, מתוך חשש שמא יקרה דבר כזה?

התרענו על נחשים, אצלי בבית היה נחש צפע.
יש בעיות עם הנכד? עברתם אירוע לא פשוט. 
בעלי עם אירוע מוחי ואחרי שני התקפי לב. הנכד בא וצעק 'סבתא הבית נשרף, תצאו!'. העשן התחיל להגיע אליי הביתה. מיד לקחנו את שני הכלבים והעמסנו הכול על העגלה.
יש לכם ביטוח לכיסוי הנזק?
אין לי ביטוח, יש לנו משכנתא. לגבי ביטוח משכנתא אני לא יודעת. הבן שלי דיבר איתם. הכול נשרף, הפרגולה נשרפה. הנכד היה היסטרי וצעק ובכה בטלפון. כולם רצו, קרובי המשפחה באו לכאן, התחלנו להרטיב את הרעפים. רוצים שהעירייה תדאג לנו.
ליאת שוחט, קצת נתונים - כמה בתים נשרפו?
אני רוצה לחזק את המשפחות שאיבדו את בתיהן. היה חשש להצתה. ברגע שאותר מוקד האש מיד יצאו כוחות האש ועיריית אור יהודה למקום. בסך הכול 6 בתים נפגעו, עובדי הרווחה שלנו ישבו היום עם המשפחות כדי לתת מענה ראשוני.
ביטוח במשכנתא היא לעיתים חסר-ביטוח. 
כמו שהודענו למשפחות צריך לגשת אלינו, למחלקת הרווחה או למוקד העירוני, עובדת סוציאלית נצמדת אליהם למיצוי הזכויות שלהם. 
היו טענות של התושבים ששטח הקוצים היה מועד לפורענות, התושבים ביקשו לנכש עשבים וכו'.
עשינו בדיקה יסודית בכל אגפי העירייה לפני השידור. שמעתי את הטענות. אני לא רוצה להתווכח עם המשפחות, הם עברו חוויה מטלטלת ולא פשוטה. מידי שנה וגם בקיץ הזה עיריית אור יהודה כן ניקתה שטחים ציבוריים שבשיפוט עיריית אור יהודה, באופן יסודי. השטח גובל בבתים ברחבי העיר. לנו מותר לטפל רק בשטח ציבורי, אסור לי לשלוח אנשי עירייה לנקות בשטח פרטי. זה אסור על פי חוק. האירוע קשה, הנזק קשה, אנחנו מסתכלים קדימה איך לעזור למשפחות וקוראת לתושבים ליצור עמנו קשר. 
זאת גם עזרה כספית?
כן, באמצעות הסוכנות היהודית כל משפחה תקבל מחר בבוקר 4,000 שקל וזה המקום להודות להם. אנחנו מלווים אותם.