בשנים האחרונות נמצאת תעשיית הזנות במרכז ויכוח ציבורי אודות מידת הלגיטימיות שלה. בדצמבר 2018 העבירה הכנסת את החוק לאיסור צריכת זנות, המאפשר להטיל קנסות על כל מי שייתפס מנסה או צורך זנות. אמש שוחח הכתב הפלילי דורון הרמן בתוכניתו ב-103FM עם שי (שם בדוי), פרסומאי בכיר בתעשיית הזנות של תל אביב בשנים האחרונות, אשר מתח ביקורת חריפה על פעולות המדינה נגד תעשיית הזנות וטען כי הן פוגעות בעיקר במעמד הנמוך ואילו מכוני הליווי היוקרתיים מרוויחים מכך.נדמה שבתקופה האחרונה, בשנים האחרונות, כל החקיקה והארגונים שפעלו גם נגד מועדוני חשפנות אבל גם נגד הפרסום באינטרנט שזה בעצם חלק משמעותי מאוד מהדרך לצרוך שירותי מין, כל הדברים האלה מה עשו לתעשייה? איך זה היום?
"כבר הרבה מאוד שנים מאז שעזבתי את התחום הזה. לצערי במדינה שלנו קשה מאוד לחיות... אני במקצוע שלי הייתי פרסומאי, לי לא היו מקומות. אבל מטבע הדברים אם היית רוצה להיות קיים, היית חייב לעבור דרכי ולצערי הרב במדינה שלנו החוק הוא כל כך מעוות שאי אפשר להבין אותו. הזנות היא חוקית, הפרסום של הזנות לא חוקי. אז ברגע שהמשטרה החלה לפעול נגד הפרסום, כי נגד הזנות אין להם פשוט אומץ לפעול משום מה, אז הם הצליחו לסגור את משרדי הפרסום ובדרך הזאת לסגור את כל המקומות שמספקים צרכי זנות - ומה שקרה זה שנהייתה זנות רק לעשירים כי היום מי ששרד זה רק משרדי הליווי האלה שגובים 800 ו-900 ו-1000 ו-2000 שקל לשעה, ואלה, מסתבר, חוגגים, כי הם יכולים להרשות לעצמם כל ערב לפתוח IP באיזו מדינה זרה ולשים מודעות ממומנות, ולשלם 40-30 שקל לגוגל כדי לקבל טלפונים, וגוגל הפכו למשרד פרסום הכי גדול בארץ לשירותי זנות. זה מה שקרה".אתה בעצם אומר שהכול עובר לגוגל, למי שיכול לממן את השירותים האלה בגוגל, ואתה לא יכולת לעשות את זה?
"לא אין לך אפשרות, היום המדינה חוקקה חוקים לפיהם המשטרה יכולה למחוק IP מהרגע להרגע. היא פשוט מתקשרת לגוגל ואומרת להם 'תמחקו את הIP הזה', אתה מבין? אבל גוגל נותנים לאנשים להיכנס עם הIP של מדינה אחרת ולהכין מודעה ממומנת. אז האנשים האלה פשוט פותחים אתר שהוא חד יומי, משלמים על מודעה ממומנת, על כל המילים שהם צריכים בקידום כמו זנות, נערות ליווי וכדומה. ואתה תראה כל ערב שאם אתה תפתח את גוגל ותכתוב 'שירותי ליווי', תראה איזה 10 אתרים של מודעות ממומנות חדשות כל יום. אלה אנשים שמרשים לעצמם לשלם הרבה כסף, ויש כאלה שמפרסמים מודעות בתוך אתרי האינטרנט...".אז אתה אומר שזה פגע במעמד הביניים.
"כן, יש כאלה שמפרסמים בתוך אתרי הפורנו הבינלאומיים ואז המשטרה לא יכולה לעשות שום דבר לאתרים האלה, כי אי אפשר לסגור את הגישה שלהם לישראל, ומה שקרה זה שהאנשים הישראלים שעבדו בפרסום ושילמו מע"מ ומס הכנסה וביטוח לאומי התרסקו. אני לדוגמה קיבלתי קנסות של מאות אלפי שקלים ומאסר על תנאי, וכשבאתי למס הכנסה אמר לי האדון במס הכנסה, 'העורך דין ששילמת מאות אלפי שקלים כדי שייצג אותך-זו לא הוצאה מוכרת כי זה עורך דין פלילי, והקנס ששילמת למדינה זו לא הוצאה מוכרת כי זה קנס פלילי'. זו פשוט בדיחה".

אבל ישמעו אותך עכשיו נניח כל הארגונים שנלחמו בדבר הזה, ארגוני נשים ויגידו 'אנחנו שמחות כי בסופו של דבר הצלחנו להוציא נשים ממעגל הזנות, כי אין להן ביקוש והנה שי עכשיו בקשיים והוא צריך להתמודד עם המערכות וכו'. הצלחנו במשימה שלנו'. ככה הן רואות את זה.
"אבל הן לא הצליחו, הזנות לא תיגמר, היא לא תיגמר לעולם, היא פשוט עוברת מקום. מה שהן עושות לבחורות המסכנות האלו, זה שהן מורידות אותן לרחוב כי אף אחד לא יכול לעבוד בתחום הזה בלי פרסום. אז מי שאין לה כסף יורדת לרחוב והופכת להיות מטרה קלה לאנשים מפוקפקים, ומי שכן יש לה כסף הולכת לעבוד במשרד ליווי יוקרתי. אז במקום לעשות 10 לקוחות אז היא לוקחת אחד או שניים ומרוויחה את אותו סכום. לדעתי נוצרות פה מעצמות על בתחום הזה. לא שהן לא היו אז, אבל הן לא היו כל כך מונופולסיטיות. אני בקושי מתעניין אבל ממה שאני שומע פה ושם, זה עצוב מאוד, שהמדינה אם היא לא רוצה זנות, שתעשה את הזנות לא חוקית ולא את מה שמסביבה".