החל מהלילה (בין שבת לראשון) ייסגר מסלול ההמראות הראשי של נמל התעופה בן גוריון, כחלק מביצוע עבודות תחזוקה תקופתיות של המסלול הצפויות להימשך כחמישה שבועות. בזמן העבודות, עם המראת מטוסים בנתיבים חלופיים, צפויים מטרדי רעש חריגים לתושבים המתגוררים סמוך לנמל התעופה. המעבר לשעון החורף הלילה עדכן את זמן עוצר הלילה בנתב"ג - שאוסר על המראת מטוסים בין השעות 1:40 ועד 05:30.
העבודות צפויות להימשך כחמישה שבועות, עד חמישה בדצמבר. בערים אחרות ברחבי הארץ, ממודיעין שבשפלה ועד נתניה שבשרון, אמורים התושבים לחזות באופן לא-שגרתי במטוסים בשמיים, אולם מאחר שיטוסו בגובה רב - הם לא צפויים לגרום למטרדי רעש חריגים באזורים אלה.

בנתב"ג פועלים שלושה מסלולים, היוצרים ביניהם צורת משולש, המאפשרת גמישות יחסית בהפעלת נמל התעופה. מסלול ההמראה הראשי (08-26), "המסלול השקט" שאורכו 4,062 מטרים, מסלול הנחיתות הראשי (12-30) שאורכו 3,112 מטרים ומסלול נוסף (03-21) שאורכו 1,780 מטרים - המשמש בשנים האחרונות לנחיתות.


תרשים מסלולי ההמראות בנתב"ג. צילום: דוברות רשות שדות התעופהתרשים מסלולי ההמראות בנתב"ג. צילום: דוברות רשות שדות התעופה

עם סגירת מסלול ההמראות הראשי לשיפוצים, צפויים המטוסים להמריא על מסלול אחד בלבד: מסלול 12-30. ברשות שדות התעופה ינסו לחלק את מטרדי הרעש בין כלל תושבי "עוטף נתב"ג", כך שבחלק מהזמן ימריאו המטוסים לכיוון מערב (12) ובחלק מהזמן לכיוון מזרח (30),- בהתאם לשיקולי מגדל הפיקוח ותנאי מזג האוויר.
עם זאת, היות שמסלול 03-21 ישמש בעיקר לנחיתות, הרי שלא ניתן להמריא עליו. את הנחיתות בנתב"ג ינסו לבצע ככל האפשר בהתאם לשגרה: על מסלול 03-21 מצפון לדרום, ועל מסלול 12-30 (12 ממערב או 30 ממזרח) בהתאם להמראות שיתבצעו עליו ולתנאי מזג האוויר.
  
ברשות שדות התעופה ציינו כי ההחלטה לבצע את שדרוג המסלול דווקא הלילה התקבלה מתוך התחשבות בתושבי היישובים הסמוכים. העובדה שבישראל עוברים לשעון חורף, אמורה לתת חצי שעה נוספת של שקט בשעת המראת המטוסים בבוקר. כמו כן, העובדה שתמה עונת הקיץ העמוסה אמורה להוריד בצורה משמעותית את כמות המטוסים הממריאים והנוחתים בנתב"ג.
מרשות שדות התעופה נמסר כי "מועד ביצוע עבודות התחזוקה על המסלול נקבע עם סיום חגי תשרי, כך שהעבודות תבוצענה בתקופה המאופיינת בירידה חדה בפעילות התעופתית, ולפני תחילת החורף והגשמים, מה שיאפשר ביצוע העבודות ברצף באופן שיבטיח עמידה בלוח זמנים קצר.
"במהלך סגירת מסלול 08-26 יפעל נתב"ג בתבנית תפעול בהתאם לשיקולי בטיחות הטיסה. הרשות תעשה כמיטב יכולתה לקצר את לוחות הזמנים בתקופת העבודות והחזרה לתבנית התפעול כפי שהייתה ערב תחילת העבודות וכי מוקד פניות תושבים יאפשר מענה טלפוני ובכתב בנושא של שאלות ובקשות".