לאחר הסערה שהתעוררה ברשתות החברתיות לאור פרסום פוסט הוקרת התודה שפרסמה נעמה יששכר, בו בלט בהעדרו רה"מ נתניהו, בחדשות 12 פורסם כי היום (רביעי) נמחק הפוסט שגרר נזיפה באימה של נעמה, יפה, מצד יועצו של נתניהו. 

בתוך כך, גם עמוד הפייסבוק המוקדש לפעילים למען שחרורה של נעמה לא נגיש לגולשים, וכך גם הפוסט שפרסמה יפה יששכר בו היא מסבירה את הסיבה מאחורי השמטת שמו של נתניהו מהפוסט שפרסמה ביתה. 

כזכור,נעמה יששכר פרסמה בתחילת השבוע פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, בו הודתה לפעילים הרבים שפעלו למען שחרורה. בין כל השמות שהוזכרו בסוף הפוסט לאחר מילות התודה, בלט בהיעדרו שמו של בנימין נתניהו. ‏מנהל לשכת ראש הממשלה אשר חיון, אשר שם לב לכך ששמו של ראש הממשלה, לא נמצא ברשימה והתקשר לנזוף ביפה יששכר, אמה של נעמה.

נעמה יששכר מחוץ לכלא (צילום: קובי גדעון, לע"מ)נעמה יששכר מחוץ לכלא (צילום: קובי גדעון, לע"מ)

בתגובה פרסמה האם פוסט בו הבהירה כי לא הייתה כוונה מאחורי הדברים וכי מדובר באי הבנה. בפוסט שכתבה יפה נכתב: "אתמול העלינו פוסט תודה לעם המדהים שלנו, בו הוקרנו תודה למי שלקח חלק במסע החזרתה של נעמה.היה לנו חשוב להפריד בין התודות לראש הממשלה ולרעייתו ולאנשי משרד ראש הממשלה שעשו עבודה מדהימה וליוו אותנו במקצועיות ואכפתיות לבין הפעילים במטה המאבק. הרגשתי בתום לב כן ואמיתי שלא ראוי להוקיר תודה לראש הממשלה באותו הפוסט, כיוון שזה לא יהיה מכובד מספיק. נוצרה אי הבנה מצערת". 

עוד הוסיפה והבהירה: "אני מבינה שקרה ההיפך, אני, משפחתי ומטה המאבק מצרים על כך. לא זו הייתה כוונתנו! אנו אסירי תודה לראש הממשלה נתניהו ושרה רעייתו, מאמציהם להשבת נעמה אינם מובן מאליו, לעולם לא נשכח זאת. אני מודה, מחבקת ומבקשת לאחל לכולם רק טוב". 

הרשת געשה בעקבות הפוסט של נעמה וכן פוסט ההבהרה של אימה, ותגובות זועמות פורסמו ברשת החברתית. "אחרי התודה למשפחה, ולפני רשימת התודות האינסופית, נראה ששכחת משהו, מציע שתערכי את הפוסט ותוסיפי תודה לראש ממשלת ישראל, כן, בזכותו ורק בזכותו, כי בלעדיו ובזכות כל מי שהודית להם, המקסימום שהיית מקבלת זה קיצור מאסר. כפיות טובה היא תופעה פסולה. צאי גדולה והוסיפי תודה לראש הממשלה", כתב אחד המגיבים.