עיתונאי חדשות 12 אמנון אברמוביץ' שיגר במהלך הפאנל של אולפן שישי ביקורת מלווה בעקיצה כלפי הרמטכ"ל אביב כוכבי ותת אלוף במיל' גל הירש. "שמעתי את אביב כוכבי מתבטא עם ביטויים כמו 'נקודה סינגולרית', 'רכבים חכמים', 'רב מימדיות', 'כיול התפיסה', 'העצמת קטלניות'. אמרתי רגע - גל הירש חזר לשירות פעיל?", אמר בפאנל, "גל הירש הוא עכשיו הרמטכ"ל המתקרא אביב כוכבי?".

אתה יודע, את ההבחנה הבאה שמעתי גם מרבין וגם משרון. הם הבינו משהו בצבא מלחמה. הם אמרו "ככל שהמילים גבוהות יותר - היכולת נמוכה יותר'". הייתי מצפה מהרמטכ"ל שבמקום למנות אלוף פיקוד אירן, שימנה אלוף פיקוד שטחים. שיסביר איך צה"ל מתכוון להתמודד עם תוכנית המאה: שלוש רצועות עזה: הרצועה, חלוצה עילית וחלוצה תחתית; 150 התנחלויות מפוזרות ועוד כ-60 מאחזים. לך תגן על הדבר הזה".

עוד הוסיף: "הצבא רוצה להכריע את אירן כשהוא לא מסוגל להבקיע את רצועת עזה, שכל רוחבה הוא שבעה קילומטרים? ואם יבקיע – מה יהיה אחר כך? האם ינצח שם צוק איתן, כפול ארבע? אין הכרעה בלי פתרון מדיני, כל אחד מבין זאת. אנחנו מקבלים היום צבא שכוח היבשה שלו דל מאוד. רק המילים גבוהות".

הירש הגיב בחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "‫באולפן שישי לעג אמנון אברמוביץ׳ לרמטכ״ל כוכבי ולי.‬ ‫הרי ידוע שיש אנשים של דיבורים ויש האומרים ומבצעים למען מדינת ישראל.‬ ‫הגיע הזמן להגיד לך אברמוביץ׳: אתה אדם רע, מר ומתוסכל. שנים אתה רודף אותי באובססיה חולנית, מנסה לבוז עם טינה מוזרה, מלגלג ומכפיש.‬ ‫עוד יסופר כיצד השתלבת בסיכול המינוי שלי למפכ״ל וגם אח״כ לא חדלת ללכלך. לא מזמן היה מי שלעג לך, על פציעתך ותוצאותיה. למרות הכל יצאתי מיד להגנתך בתקשורת".

"נפצעת במלחמה ולכן הייתי מראש בעדך, אני יודע מה זו מלחמה ויודע מה היא פציעה. ‫אתה אינך יודע מה היא מקצוענות, הגינות, מידתיות, ואתה פופוליסט מרושע, מוטה וחסר גבולות. יש עיתונאים ראויים, אתה לא כזה! ‫מופעי הרשעות שלך אינם באמת תקשורת, אני מקווה שיש מי שיבין שיש גבולות ויראה לך את הדלת החוצה".

כזכור, לפני הבחירות שהתקיימו באפריל 2019, העלה ערוץ התעמולה של הליכוד - "הליכוד טי וי" - מערכון המציג את השחקן יוסי וידר, שעליו הולבשו פניו של פרשן חדשות קשת 12, אמנון אברמוביץ' בעזרת פילטר החלפת פנים. הפילטר והאיפור שעל פניו של וידר, עימו שדה שוחח במהלך המערכון הראו באופן נלעג, לטענת צופים רבים של ערוץ התעמולה, את כוויותיו של אברמוביץ'. 

בפתח המערכון השחקן המגלם את אברמוביץ' פונה לשדה ושואל אותו "איך אני נראה?", ובתגובה, שדה עונה לו "נראה טיל, אמנון". אמירה זו, עוררה סערה ברשתות החברתיות וגררה גל של תגובות נאצה נגד שדה ושידורי הליכוד טי.וי.