"הסגר והחשש מחזירים אותי לשם, ובלילות המועטים שאני מצליחה להירדם הסיוטים מחזירים אותי לשואה". כך אומרת ר', ניצולת שואה. "העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה" הוציאה במהלך מגיפת הקורונה ולקראת יום הזיכרון לשואה ולגבורה כשליש מהתקציב השנתי שלה - בחודש אחד - על רכישת מצרכים וכל מה שהיה בו צורך. זאת, כדי שניצולי השואה יישארו בבית ויתרחקו מסכנת הידבקות.

בימים אלה העמותה פותחת בסבב נוסף של חלוקת סלי סיוע גדולים וממשיכה במתן העזרה השוטפת. עזרה הכוללת גם מימון מוניות לטיפולים רפואיים, תיקונים בבתי הניצולים ואפילו הגשמת משאלות.

מתנדבי העמותה מסייעים לקשישים בימי הקורונה (צילום: העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה)מתנדבי העמותה מסייעים לקשישים בימי הקורונה (צילום: העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה)

בעמותה מתריעים על כך שבעוד כחודש וחצי תיגמר לה האפשרות לעזור. "מעולם לא היו לנו גיוסי תרומות ואנחנו מתבססים על מתנדבים בלבד. עכשיו אנחנו מקווים לגייס תרומות במצרכים או בכסף, שיאפשרו את המשך העזרה לניצולי השואה", אומרים בעמותה.

לתרומות ניתן לפנות לעמוד הפייסבוק "העמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה" או לטלפון 055-2777555. שורדי שואה בודדים או שורדי מחנות, גטאות ומסתור מוזמנים לפנות לטלפון 03-5257888.