שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום (ראשון) באופן סופי את פרויקט הנגשת מערת המכפלה שבעיר חברון לכלל ציבור המתפללים.השר הנחה את מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, לבצע את כל הפעולות הנדרשות להפקעת המקרקעין במקום לשם הנגשת מערת המכפלה.

כמו כן, אישר בנט למועצת התכנון העליונה (מת"ע) ליטול את סמכויות התכנון הנדרשות להשלמת כלל הליכי התכנון מעיריית חברון. "אבקש לקדם את הנושא ללא דיחוי", כתב השר למתאם הפעולות בשטחים. אישור השר התקבל לאחר אישור משרד המשפטים מלפני מספר שבועות, וכן הסכמתם של רה"מ ושר החוץ שהתקבלו בסוף השבוע האחרון.

"במשך שנים פיתוח מערת המכפלה עוכב, הגיע הזמן להתקדם. אנחנו נותנים אור ירוק לבניית המעלית כדי להפסיק את האפליה ארוכת השנים במקום. כל אדם, בעל מוגבלות או לא, צריך לקבל את האפשרות לבקר במערה, שהיא אתר מורשת יהודי חשוב. כך נראה פיתוח התיישבות - במעשים ולא במילים. אני מודה לראש הממשלה ולשר החוץ על שיתוף הפעולה", אמר בנט.

הבוקר פורסם במעריב כי אף שהאישור להפיכת מערכת המכפלה בחברון לנגישה עבור נכים כבר הגיע ממשרד היועץ המשפטי לממשלה וממשרד המשפטים, העבודות מתעכבות בגלל היעדר חתימותיהם המאשרות של ראש הממשלה, שר החוץ ושר הביטחון.