מנהרות כביש 6 נחסמו היום (שני) לתנועה לשני הכיוונים באזור מחלף תל קשיש בעקבות שריפות שפרצו במורדות הכרמל, בשטח החולש על כ-6,000 דונם אשר נמצא לאורך כביש 70, סמוך לאזור התעשייה ביקנעם. אחת השריפות החלה לטפס לכיוון המוחרקא (עוספיא), בעוד שבכיוון השני ביצעו כוחות הכיבוי פעולות הגנה למניעת התפשטות לאזור העיר. 

כביש 6 ממחלף תל קשיש לצפון וכן כביש 75 צומת יגור למזרח- נפתחו כעת לתנועה. במקביל לשחרור הצירים, ביצעו הכוחות פינוי איטי ובטוח של תושבים מהבתים וכן פינוי של חלקים באזור התעשייה ביקנעם, בפיקוח משטרת ישראל ובתיאום עם כוחות ההצלה. כרגע לא נשקפת סכנה לציבור, אך הכבישים נחסמו היות שמדובר בשעות העומס על הכבישים. כאמור, שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום ומכווינים את התנועה.

מוקד השריפה בטבעון (צילום: דוברות כבאות והצלה)

כוחות המשטרה באזור השריפה (צילום: דוברות המשטרה)כוחות המשטרה באזור השריפה (צילום: דוברות המשטרה)

השריפה באזור ירושלים  (צילום: דוברות כבאות והצלה)השריפה באזור ירושלים (צילום: דוברות כבאות והצלה)

זירת השריפה בקרית חרושת - תמונה מהמטוס  (צילום: דוברות כבאות והצלה)זירת השריפה בקרית חרושת - תמונה מהמטוס (צילום: דוברות כבאות והצלה)

המשטרה, וכן 32 צוותי כיבוי אש, הגיעו לזירת האירוע ופעלו בשתי החזיתות, תוך הפעלת 8 מטוסים מטייסת טייסת הכיבוי של משטרת ישראל ומסוק המשטרה שחג מכל ומכוון את תנועת הכבאיות אל מוקדי השריפה בהתאם למגמת ההתפשטות.

מפקד מחוז חוף, תת טפסר יחזקאל לוי, התייחס למאמצי הכיבוי במקום ואמר: "הצלחנו לעצור את התפשטות השריפה על ידי שימוש ב-10 מסוקי כיבוי. נרחיב את המאמצים לעבודת לילה ונשיג שליטה על השריפה בשעות הקרובות. המצב נראה רגוע יותר".

במקביל לאירוע בקרית חרושת, אירעה דליקה באזור ירושלים, סמוך ליער חרובית. לוחמי האש שהגיעו לאזור השיגו שליטה באירועים. כמו כן, נסיבות האירוע בבדיקה. 

השריפה באזור ירושלים (צילום: דוברות כבאות והצלה)

השריפה באזור ירושלים  (צילום: דוברות כבאות והצלה)השריפה באזור ירושלים (צילום: דוברות כבאות והצלה)