בית החולים הדסה עין כרם הודיע היום (שני) כי נקבע מותה של רפיף אל-קראעין בת הארבע מעיסאוויה, שפונתה לביה"ח בחודש שעבר, לאחר שנורתה בראשה ונפצעה אנוש. היא פונתה לבית החולים כשהיא ללא הכרה, מונשמת ומורדמת ובסכנת חיים. מבית החולים נמסר: "היא נותחה על ידי צוות מומחי נוירוכירורגית ילדים וטופלה במסירות ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בעין כרם, אך הפגיעה המוחית הייתה קשה מאוד. אנו משתתפים בצערה הגדול של המשפחה".

מעבדות חבלה של המשטרה בדקו את כיווני הירי וכיווני הפגיעה, וחקירת האירוע מתנהלת במרחב קדם במשטרה. בשלב זה לא נעצרו חשודים.

כזכור, הילדה נפצעה באורח אנוש, לאחר שנפגעה ככל הנראה מכדור תועה, שחדר לתוך חצר בית משפחתה, במהלך סעודת האיפטאר המסמנת את סיום הצום היומי ברמאדן. היא נורתה לעיני בני משפחתה, שהובילו אותה בבהילות לבית החולים הדסה עין כרם, כשמצבה קריטי, כשנשקפת סכנה לחייה והיא מורדמת ומונשמת.

בני משפחתה סיפרו לחוקרים, כי אל-קראעין נפגעה מול עיניהם, במהלך הסעודה, והביעו מורת רוח על עצם אירועי הירי באזור. כמו כן, הבהירו כי לא שמעו קטטה או התרחשויות כלשהן באזור מגוריהם בזמן הארוחה - לכן לא ידוע להם מקור הירי ונסיבות האירוע החמור הזה.בני המשפחה, שהובילו את הילדה לבית החולים, מתפללים להחלמתה וסיפרו: "זה אסון עבורינו, מקווים שהמשטרה תשים את ידיה על היורים. במשטרה סבורים כי האירוע מקורו באחד הכפרים שבאיו"ש.