הפובלציסט והמשפטן החרדי הרב דב הלברטל ועורך הדין איתמר בן גביר התעמתו היום (שישי) בתכניתו של ניסים משעל ב-103FM סביב סוגיית הסיפוח, כאשר שניהם הטיחו אחד בשני כינויים מעליבים. 

הרב לברטל כינה את מועצת יש"ע, "מודל של 'יודו פאשיסטים' בסנדלים בלי גרביים, שהאופק התרבותי שלהם נע בין ג'בל מוכאבר לעיסאוויה. חבורת פרחחים שיש לדון אם אין עליהם דין רודף, בלי ההשלכות הקריטיות של דין רודף", והוסיף: "אני אסביר עכשיו את התוכנית של הפאשיסטים האלה, ויכול בן גביר, שהוא כמובן קל וחומר כמותם, לתבוע אותי, ואני אומר אמת אמרתי. הם לא אומרים את האמת, הם משקרים לציבור בנושא תוכנית הסיפוח. מועצת יש"ע רוצה לספח את כל יהודה ושומרון, כי זו נחלת אבותינו, בבת עינינו".

לאחר מכן איתמר בן גביר הגיב על דבריו החריפים וטען כי לא צריך לכנותו רב בכלל, "מישהו עוד יכול לחשוב שיש לו חסידים לרב הלברטל", ואמר: "יש לך מזל שאני לא עורך דין של מועצת יש"ע, כי מחר בבוקר היית מקבל תביעה של מיליון שקל. הסיפורים האלה על מדינה דו לאומית ומה יקרה, הרי לפי שיטתך דבל'ה, בוא נגיד את האמת, הרי גם מחר בבוקר אם אנחנו מפנים את חברון ומפנים את יצהר, אגב מה שיוביל לטילים על כפר סבא ועל רעננה ועל קריית גת, כי ראינו את הדברים האלה כבר. אבל מה אתה עושה עם כמה מיליוני ערבים שגרים בתוך שטחי ארץ ישראל? אתה לא תטען שזו מדינה דו לאומית? אז מה אנחנו נעשה? גם נפנה את תל אביב? נלך לים? מספיק עם ההפחדות האלה ומספיק עם הגישה הזאת".

לאר מכן תהה הלברטל, "השם בן גביר הוא מעניין. אתם בכלל כולם בן, בן גביר, בן ארי, בן חורין, אתה יודע כמו הסרט בן חור, אתה מכיר את הסרט?". בן גביר הסביר: "אבא עלה מעיראק, קראו לו חאנם שזה גביר, ואז כשהוא עלה לארץ, הוא קרא לעצמו בן גביר".

הלברטל: "בסדר, הוא מתבייש בשם".

בן גביר: "אני מתבייש בשם?".

בהמשך כינה הלברטל את בן גביר: "אדם פחדן, מוג לב, צבוע, שלא אומר את האמת שלו", והוסיף: "כל מה שהוא רוצה זה להיכנס לכנסת, ואז הוא יגיד את האמת שלו. אבל אני אחשוף אותה כרגע לפני שהוא ייכנס לכנסת. הוא רוצה לעשות כמו הרב כהנא, טרנספר לכל הערבים, גם ערביי ארץ ישראל. והוא מתחפש תחת הדביקות הזאת ומילים כאלה, 'שרק הערבים העוינים את ישראל', תגיד לי איזה ערבי במדינת ישראל ובשטחים לא עוין את ישראל?".

בן גביר השיב כי: "מה אתה גזען דבל'ה? אתה גזען? אתה מכליל את כל הערבים? אתה גזען? אוי ואבוי, הוא גזען. קודם כל המאזינים צריכים לדעת שדבל'ה עובד בשיתוף פעולה עם התנועה הרפורמית. מה שקורה כרגע, הם מקליטים את הריאיון ורק מחכים שאני אגיד 'כל הערבים', אבל מה לעשות, אני לא מאמין בזה. אני לא מאמין שכל הערבים הם מנוולים, אני לא מכליל את כל הערבים. אני אומר, מי שרוצה לחיות כאן בשלום ובנאמנות, ויש לא מעט כאלה, אהלן וסהלן. אז פתאום מתגלה שמי שאתה הצגת כשמאל הזוי ומטורלל, הוא לא רק שמאל הזוי ומטורלל, הוא גם גזען. אתה שמעת מה הוא אמר, 'כל הערבים', אני מדבר רק על אלה שלא נאמנים".