גיל המרשלג, שנעצר גם כן ביום שישי האחרון ביחד עם תת אלוף במיל' אמיר השכל במהלך הפגנה מול ביתו של רה"מ, שוחח היום (ראשון) עם בן כספית וינון מגל ב-103FM על האירועים שהובילו למעצרו, הסביר את המניעים למחאות וטען בתוקף כי המפגינים לא חסמו את הכבישים לפני ביצוע המעצרים.

המרשלג הסביר כי המחאה שהתקיימה ביום שישי האחרון קמה כתגובה למקרה שאירע שבוע קודם לכן, "נתניהו, הנאשם, גנב מיליון שקל ממני, ממך, מינון מגל ומכל האזרחיות והאזרחים. זה אחרי שהוא גנב 2 מיליארד שקל והעביר אותם לאלוביץ' ברגולציה מטיבה. אנחנו היינו שם כי הדברים האלה לא עוברים לנו בגרון. האיש הזה רוצה ללכת להיות או נשיא המדינה או לשים לנו את 'גנציהו' כנשיא המדינה והדברים האלה לא יעברו. אנחנו נריץ מועמדת לנשיאות המדינה, מועמדת ראויה. הפנטזיה שלי זו ויקי קנפו, לשים לנתניהו הנאשם הזה בפרצוף את ויקי קנפו. אם נשאר מוסד של נשיאות מדינה אז שהנשיאה האחרונה תהיה ויקי קנפו ואחרי זה לא צריך נשיאות במדינת ישראל".

המשטרה פרסמה סרטון ובו הכביש נראה חסום בטרם בוצעו המעצרים, אך המרשלג טען כי "אתמול היה בבית המשפט התובע המשטרתי והשופטת לא קיבלה את מה שהוא אומר. אני במקרה הייתי שם, הגיעו, עצרו את אמיר השכל ואז המפגינות והמפגינים שהיו בהמונים ובשום צורה לא יכלו לעמוד בתקנות הבריאות ירדו גם לכביש, זהו. במחאה על המעצר של אמיר השכל". ינון מגל הגיב: "אתה משקר אני ראיתי את הסרטונים, הכביש היה חסום", על כך ענה המרשלג –"כן, אחרי שעצרו את אמיר השכל", וסינן בציניות: "אז תסמוך על החושים שלך, החושים שלך זה העולם האובייקטיבי".

הוא הוסיף וציין כי "הייתה חסימה של המשטרה ב-4 במאי כי הייתה שם הפגנה כי אדון ראש הממשלה הלך לבית המשפט. אדון מושחת הלך לבית המשפט כי הוא גנב, כי הוא רמאי, כי הוא נוכל, כי הוא גזען, כי הוא מושחת". בן כספית טען כי הוא עושה נזק בדבריו אך המרשלג המשיך באותו הקו, ואמר: "במרץ האחרון 118,000 קולות יותר הצביעו ל-62 מנדטים שאמרו רק לא לנאשם. אדון 'גנציהו' גנב את הקולות של למעלה ממיליון בוחרים. לגנוב בחירות זה לא להיבחר - אז אנחנו ברחובות. אנחנו מפגינים כבר יותר מ-3 שנים". ינון ציין בפניו כי זו מהות הדמוקרטיה וכי נתניהו נבחר לכהן כראש הממשלה, המרשלג תהה האם מהות הדמוקרטיה היא "לומר משהו אחד, לשקר למיליון ו-100,000 אנשים ולעשות משהו אחר?"

לדבריו, מטרת ההפגנות היא "שהנאשם יפנה את בית האסיר שהוא פתח בבלפור. מבחינתי שנהיה 50,000 אנשים שניכנס לבלפור בשקט, נפנה אותו משם, נוציא אותו בזהירות על כיסאו, לא נפגע בו במאומה ואנחנו נשתחרר ממנו", והדגיש: "אני מסתייג לחלוטין מאלימות".