"נתאחד ונזיז דברים": עשרות תומכי שמאל התאגדו במאהל המחאה בשדרות רוטשילד בתל אביב ומחו נגד ההתנהלות הממשלה. גם חברי כנסת לשעבר הגיעו כדי לשאת דברים לצאת המוחים, ביניהם סתיו שפיר והרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ. שפיר התייחסה למשבר הקורונה ואמר כי "אנשים יושבים בבית ומיואשים, הם לא מאמינים שאפשר לשנות. לפני 9 שנים אמרו לנו שאי אפשר לשנות, שאף אחד לא יבוא, זה שקר ענק! אפשר לשנות אם נתאחד ונזיז דברים". 

חלוץ התייחס גם הוא לאדישות הציבור וטען כי "הציבור הישראלי רדום ולא הבין מה קורה לו. הנושאים שעומדים על סדר היום כיום מחוברים, הדבר הראשון נוגע למשבר הקורונה ולכלכלה, והדבר השני זה כל המערכת השלטונית הרדודה שלא מאפשרת לפתור אף בעיה. מי שמצרף 18 שרים מיותרים ועוד עשרה ח"כים מיותרים - רק לחשוב כמה משפחות בישראל היה ניתן להציל עם הכסף הזה. ראינו אותם לא מצביעים בעד העלאת דמי הביטוח הלאומי לעצמאים. זה דבר אבסורדי ביותר". 

דן חלוץ בהפגנת השמאל ברוטשילד (ללא קרדיט)

הפגנת השמאל ברוטשילד (צילום: אבשלום ששוני)הפגנת השמאל ברוטשילד (צילום: אבשלום ששוני)

כזכור,אתמול נערכו מחאות נוספות של עשרות פעילים במחאת ענף התרבות, שיצאו להפגין בצומת עזריאלי בתל אביב. המוחים דרשו לקבל מענק ודמי קיום מהמדינה לתקופה שבה הם מושבתים, בעקבות המשבר הכלכלי והתפשטות נגיף הקורונה. בנוסף דווח כי המפגינים חסמו את גשר השלום באזור, כאשר המשטרה פינתה אותם מהכביש לאחר שחסמו את התנועה. 

כזכור, לפני שבועיים הגיע מאות אמנים הגיעו להפגין מול משכן הכנסת וערכו מחאה דומה, בדרישה שהמדינה תסייע להם להיחלץ מהמשבר אליו נקלעו בשל התפרצות נגיף הקורונה, וכן תודיע על מתווה להחזרת הפעילות.

הפגנת השמאל בכיכר הבימה (צילום: אבשלום ששוני)הפגנת השמאל בכיכר הבימה (צילום: אבשלום ששוני)
הפגנת השמאל בכיכר הבימה (צילום: אבשלום ששוני)הפגנת השמאל בכיכר הבימה (צילום: אבשלום ששוני)