חמישה עובדים מהמרכז הרפואי לגליל הותקפו על ידי בת משפחה של אחד המאושפזים, עם קבלת הבשורה על מותו ביחידה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי.

יצוין כי מדובר במקרה של נער בן 18 שסבל ממחלה קשה וטופל במקצועיות ובמסירות רבה על ידי הצוות המטפל במשך שבעה חודשים. העובדים המותקפים הם שלושה אחיות ואחים, כוח עזר, איש ביטחון ומתאמת ההשתלות של המרכז הרפואי איווה שטיינר בת ה-66, שנזקקה לקבלת טיפול רפואי בחדר המיון לאחר שנדחפה באלימות והוטחה על הרצפה. הוגשה תלונה במשטרה.

המקרה החמור התרחש ביום חמישי האחרון, עם מותו של הנער ביחידה לטיפול נמרץ. בעקבות ההתבשרות על מותו, התפרצה לפתע בת משפחה לעבר כמה מאנשי הצוות במכות ובגידופים. בין השאר היא חנקה עובדת כוח עזר, התנפלה באגרופים על אחד האחים ביחידה והיכתה את מתאמת ההשתלות של המרכז הרפואי, שהגיעה כדי לשאול את בני המשפחה אם יהיו מוכנים לתרום את קרניות עיניו של יקירם.

 שטיינר: "זו חוויה קשה מאוד, שאני לא מאחלת לאף אחד. אפילו לא הספקתי לגשת למשפחה כדי לשאול את מה שרציתי. הייתי כמו עציץ עבורם שנמצא מאחורי הדלפק, והם הוציאו עליי את זעמם. היה לי מזל גדול, מכיוון שאם הייתי נופלת שני סנטימטר הצידה, ראשי היה מוטח בדלפק, ולא בטוח שהייתי יכולה לדבר עכשיו. במשך למעלה מ-40 שנות עבודה במרכז הרפואי, שמעתי על מקרי אלימות רבים, אך מעולם לא חוויתי זאת בצורה כה מוחשית וקשה כפי שקרה עכשיו. אני מבקשת להודות להנהלת המרכז הרפואי על החיבוק החם והסיוע שקיבלתי".

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום: "מדובר במקרה חמור ביותר. יש לנו אפס סובלנות למקרי אלימות נגד צוות מטפל. הצוותים שלנו עובדים בתנאים לא פשוטים ובתקופה קשה ביותר, וממשיכים לגלות מקצועיות ומסירות עד אין קץ. אני סמוך ובטוח שהמשטרה תדע למצות את הדין עם התוקפים".