ראש עריית תל אביב, רון חולדאי, עורר סערה לאחר שהודיע כי בניין העירייה יואר הערב בדגלי לבנון, זאת בעקבות האסון הקשה שאירע בביירות. במקרים רבים, עיריית תל אביב מביעה סולידריות עם מדינות או ערים בהן התרחשו אסונות או פיגועים קשים. במקרה הזה, הצליח חולדאי לעורר את זעמם של מספר אישים, ביניהם גם בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יאיר נתניהו. 

"הערב נאיר את בניין העירייה בדגל לבנון. האנושיות קודמת לכל סכסוך, וליבנו עם העם הלבנוני בעקבות האסון הנורא שפקד אותו", צייץ חולדאי בטוויטר. התגובה של יאיר נתניהו לא איחרה לבוא: "זה פשוט מטורף. לבנון היא מדינת אויב באופן רשמי. על פי החוק, זאת עבירה פלילית להניף דגל אויב!". 


השר לענייני ירושלים, הרב רפי פרץ, אמר כי "אפשר וצריך לסייע הומניטרית לאזרחים שנפגעו בלבנון אך הנפת דגל מדינת אויב בלב ת"א זה בלבול מוסרי. ‏לבנון אפשרה לחיזבאללה להתעצם ואף מאפשרת לפעילות טרור של איראן משטחה. לפני 15 שנים הנפנו דגל כתום. דגל של אוהבים שכואבים על גירוש מחבלי מולדת, את הדגל הזה לא ראיתי מונף על עיריית ת״א". 

דגל לבנון על עיריית תל אביב (צילום: אבשלום ששוני)דגל לבנון על עיריית תל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

חברת הכנסת לשעבר מירב בן ארי הגיבה לחולדאי: "אני בעד סיוע הומניטרי ללבנון וגם יצאתי נגד החגיגה ההזויה של פייגלין. אני גם בעד העם הלבנוני, אלו שנמאס להם מחיזבאללה. אבל מכאן ועד לשים על בניין העירייה דגל של מדינת אויב בשביל 'סולידריות' זה כבר מוגזם בעיניי. הייתי מבינה אם זה חלילה היה קורה במצרים או בירדן אבל לבנון? לא מתאים". 

דגל לבנון מוצג על עיריית ת''א (צילום: אבשלום ששוני)דגל לבנון מוצג על עיריית ת''א (צילום: אבשלום ששוני)

בניין עיריית ת''א מואר בדגל לבנון (צילום: אבשלום ששוני)בניין עיריית ת''א מואר בדגל לבנון (צילום: אבשלום ששוני)

דגל לבנון מואר באבו דאבי (צילום: רשתות ערביות)דגל לבנון מואר באבו דאבי (צילום: רשתות ערביות)

הפיצוץ בנמל ביירות, קרדיט: רשתות ערביותאיש התקשורת שמעון ריקלין תקף את ראש עיריית תל אביב, וכתב: "איש לא הסמיך אותך לדבר בשם שלנו. תתמקד בניקוי הזבל ופיתוח העיר. ובמיוחד תחשוב איך יוצרים רצף צל למי שמבקש ללכת".