המחאה נגד נתניהו נמשכת: גם אתמול והלילה (בין שבת לראשון), זה השבוע העשירי ברציפות, השתתפו רבבות מפגינים בהפגנות ואירועי מחאה במאות מוקדים ברחבי הארץ ואף ב-18 ערים שונות ברחבי העולם. במהלך המחאה המרכזית שהתקיימה מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים, ובה לקחו חלק מעל 15 אלף מפגינים, נעצרו 16 מהם, בהם חשוד בזריקת בקבוק לעבר השוטרים במקום.

מהמשטרה נמסר כי "חלק מהמפגינים הגיעו למתחם המחאה בכיכר פריז, וחלקם התרכזו בצומת הכניסה לעיר ירושלים. משם מפגינים רבים יצאו בתהלוכה לאורך רחוב יפו, זאת לאחר שלא נשמעו להוראות המשטרה וחסמו לזמן ממושך את תנועת הרכבת הקלה. גם בניסיונות נוספים של המשטרה להסית את התהלוכה, המפגינים לא נשמעו להוראות השוטרים. זמן קצר לאחר השעה 21:30, ולאחר שהמפגינים לא חדלו את הקמת הרעש באמצעות כלי הרעש, כרזה המשטרה מספר פעמים בבקשה לחדול את השימוש בכלי הרעש שכללו תופים, צפצפות וצופרים ופעלו להורידו את עוצמת הרעש בהתאם לפסיקת בג״צ. 

בהמשך, כרזה המשטרה למפגינים שנותרו בצומת, על כך שההפגנה הסתיימה והמשטרה קוראת להם לפנות הכביש כי הוא נפתח לתנועת רכבים. על אף בקשות המשטרה, המפגינים סירבו לפנות את הצומת וחלקם אף התיישבו ונשכבו על הכביש, והשוטרים נאלצו לפנותם. לחלקם נרשמו דוחות תנועה. במהלך המחאה, עצרה/עיכבה המשטרה 16 מפגינים בגין הפרת הסדר הציבורי וחלקם בגין תקיפת שוטרים".

מפגינים בבלפור (צילום: דוברות המשטרה)

במקביל, כאמור, התקיימו אתמול הפגנות תחת הכותרת "הלב בבלפור" גם באטלנטה, אמסטרדם, באזל, בוסטון, ברלין, ונקובר, טורונטו, לוס אנג׳לס, מיאמי, ניו יורק, סן פרנסיסקו, שיקגו ועוד.

מפגינים נגד נתניהו בפריז (צילום: גדעון קוץ)מפגינים נגד נתניהו בפריז (צילום: גדעון קוץ)

אירוע חריג דווח בהרצליה

מפגינים בצומת הסירה בהרצליה נחרדו לראות נהג רכב חולף על פניהם עם אקדח שלוף. האירוע צולם ותיעודו הופץ ע"י דובר הדגלים השחורים, שציין כי מחר תוגש תלונה במשטרה ומסר בתגובה לאירוע: "שליפת האקדח על המפגינים הוא המשך ישיר של ההסתה של נתניהו. האלימות לא תפחיד אותנו, אנו נחושים להדיח את הנאשם והמסית מתפקידו". מהמשטרה נמסר כי בעקבות הסרטון היא פתחה בחקירת האירוע ומנסה להתחקות אחר הרכב שהיה מעורב באירוע האמור.

נהג שולף אקדח על מפגינים בצומת הסירה בהרצליה (צילום: דוברות הדגלים השחורים)

נהג שולף אקדח על מפגינים בצומת הסירה בהרצליה (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)נהג שולף אקדח על מפגינים בצומת הסירה בהרצליה (צילום: דוברות מחאת הדגלים השחורים)