תלמידות ותלמידים מכפר סבא מתכוונים להשבית מחר את הלימודים בבתי הספר התיכונים בעיר, זאת לאחר שהבוקר (שני) הרעש סערה בעקבות תמונות של שלטים שנתלו בכניסה לתיכונים בעיר, בהם "קיבלו" תלמידי י"ב את פניהן של תלמידות כיתה י' החדשות במסרים שמעודדים אונס והטרדה מינית. 

כך בין היתר נכתב באחד השלטים - "איה נאפה - 12, אילת - 30, י"ב - 100". מדובר בהתייחסות למקרי האונס הקבוצתיים המחרידים שאירעו באיה נאפה ובאילת ע"י צעירים ישראלים. שלטים אחרים הציג אמירות כגון "שתיקה שווה הסכמה" או "אין יו"דניקית שלא נותנת, אין י"בניק שלא מקבל". 

לפי הדיווחים הנערים האחראים לשלטים המתועבים הושעו, אך המקרה לא דווח להורים ולא נעשתה פעילות הסברתית בנושא. הזעם הציבורי לא שכך וכעת מתגבשת יוזמה להשבתת הלימודים בעיר במחאה על תרבות האונס.

"מחר ברבע לשמונה יתייצבו כל בנות ובני התיכונים עם ההורים ואזרחים אכפתיים בחולצות אדומות ולא ייכנסו ללמוד", כך כתבה אחת האימהות בחשבון הפייסבוק שלה.

"זו השבתת אזהרה: בנותינו לא יחזרו ללימודים עד שנדע שהמקרה מטופל במלוא החומרה, שלא תתקבל השתקה של מקרי אלימות מינית בכפר סבא ושכל בנות ובני התיכונים בטוחות ובטוחים מפני אלימות מינית ובריונות וכי הופקדו בידי מנהלים הראויים לכך!".