מירית הררי, מי שהיוותה עבור רבים מודל להערצה במלחמתה העיקשת בסרטן, הובאה למנוחות הבוקר (שני) בבית העלמין במושב בצרה לאחר שנפטרה אתמול והיא בת 52. על אף שנגעה באלפי אנשים ושהרשת געשה מרגע פרסום פטירתה, ההלוויה התקיימה עם קהל מצומצם, בהתאם להוראות ומגבלות נגיף הקורונה. 

מירית הררי הובאה למנוחות (צילום: אבשלום ששוני)

בהלוויה לקח חלק גם הזמר ישי ריבו, ששר את שירו "הלב שלי" לבקשתה של מירית, ובסיום השיר חיבק את המשפחה חיבוק גדול וסיפר על ההשראה הגדולה שהייתה עבור כל עם ישראל, ובעיקר בימים הקשים שעוברים על כולם בגלל הקרונה. 

"איך מספידים אישה כמוך? איך אומרים את המילים 'היא הייתה' על מישהי כה נוכחת? אני לא מספיד אותך, אני מנצל את המילים להגיד תודה על החיים הנפלאים שהענקת לי. תודה על החוכמה העצומה שלך שכיוונה אותי כשהייתי מבולבל, על הטיולים והסלחנות שלך. אני עוד יכול לשמוע את קולך באוזניי אהובה", ספד לה בעלה, שדרן הרדיו דידי הררי. 

"ניסיתי להדחיק את המחשבה. המילים היחידות שיוצאות לנו מהפה הן סליחה ותודה. תודה שהיית אחות רביעית וחברה הכי טובה. תודה שהיית מורת דרך ולימדת אותנו להיות טובות ואוהבות במילים וחשוב מזה - במעשים. תודה שלא החסרת מאיתנו כלום גם ברגעים הכי קשים שלך. נלחמת קשה, עכשיו תנוחי. אוהבות אותך יותר ממה שאפשר לאהוב", אמרה בכאב בתה. 

מירית הררי הובאה למנוחות בליווי המשפחה (צילום: אבשלום ששוני)מירית הררי הובאה למנוחות בליווי המשפחה (צילום: אבשלום ששוני)

הררי הצליחה לרגש ולגעת בלבבות רבים, ובהם גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו ונשיא המדינה, רובי ריבלין שספדו לה אתמול. "המאבק המופלא שלה נתן לה כוחות לזכות ללוות את בתכם לחופה. כל אזרחי המדינה, ואנחנו בתוכם, התרגשנו עמוקות", כתב רה"מ. "האומץ והתקווה שהפיצה מירית בדרכה המקסימה והמיוחדת ימשיכו להאיר את דרכנו תמיד", כתב נשיא המדינה. 

הררי נלחמה בסרטן במשך שנתיים, אך בימים האחרונים לאחר שמצבה הדרדר, החליטה "ללכת הביתה אל החופש" ובפוסט כואב שפרסמה בחשבונות האינסטגרם והפייסבוק שלה, כתבה "אני על הספה בסלון. כל הציוד מוכן. מתאקלמת בבית לאט לאט. הבנות ודידי לומדים את העבודה. צריך להזריק תרופות והן הופכות להיות אחיות רחמניות קטנות לאמא שלהן" וסיכמה: "אנחנו חיים בכאן ועכשיו וזאת המשמעות האמיתית. להתרכז ברגע הזה, בטוב שבו, ולהפיק ממנו את המקסימום".  

דידי הררי בהלווית אשתו  (צילום: אבשלום ששוני)דידי הררי בהלווית אשתו (צילום: אבשלום ששוני)

ישי ריבו בהלווית מירית הררי (צילום: אבשלום ששוני)ישי ריבו בהלווית מירית הררי (צילום: אבשלום ששוני)

מירית הררי הובאה למנוחות בליווי המשפחה (צילום: אבשלום ששוני)מירית הררי הובאה למנוחות בליווי המשפחה (צילום: אבשלום ששוני)

מירית הררי הובאה למנוחות (צילום: אבשלום ששוני)מירית הררי הובאה למנוחות (צילום: אבשלום ששוני)