ישראל תחת סגר: הסגר הכללי עליו החליטה הממשלה בעקבות העלייה התלולה בתחלואת הקורונה בישראל נכנס אתמול ב-14:00 לתוקף למשך שבועיים עד לשמחת תורה, עם אופציה להארכה. עד כה לא דווח על אירועים חריגים או הפרות בוטות של ההנחיות הקפדניות הנאכפות על ידי משטרת ישראל. הרחובות ריקים מאדם, וניתן לחוש באווירה של סגר, ולא של סתם עוד שבת.

סגר קורונה - המשטרה סגרה בית עסק פיראטי פתוח, שהפר את תקנות הסגר. צילום: דוברות המשטרה

בדרך רבין ביציאה מפתח תקווה לכביש 471 (מכבית) מבצע דן סורקיס, שוטר נעים סבר בדיקה לכל רכב שחולף. באחד המקרים הוא ביקש מצעיר שטען כי הוא עובד במסעדה לחזור לביתו ולהנפיק אישור לפיו הוא עובד חיוני, ובכך מנע ממנו אזהרה.

פה ושם ניתן לראות רוכבי אופניים בודדים (צילום: אבשלום ששוני)פה ושם ניתן לראות רוכבי אופניים בודדים (צילום: אבשלום ששוני)

על ציר התנועה נעים עשרות כלי רכב, מרביתם מבתי החולים הסמוכים "בילינסון", "גהה", "דוידוף" ו"שניידר" לילדים. רופאים ורופאות, אחים ואחיות ואנשי סגל נוספים עושים את דרכם אל וממקום עבודתם. מעטים אחרים רוכבים על אופניים או יוצאים לקניות חיוניות, אולם עיקר החולפים במחסום הנם הורים יחידניים שנוסעים להביא את הילדים מבני או בנות הזוג.

רחובות ריקים מאדם (צילום: אבשלום ששוני)רחובות ריקים מאדם (צילום: אבשלום ששוני)

כיכר כיכר

המשטרה אוכפת את ההנחיות בפתח תקווה (צילום: אלון חכמון)המשטרה אוכפת את ההנחיות בפתח תקווה (צילום: אלון חכמון)

ממוקד איגוד ערים כנרת נמסר כי הנחיות הסגר נשמרות גם בחופים.

חוף דוגית. הכנרת ריקה מאדם (צילום: איציק לוי, איגוד ערים כינרת )חוף דוגית. הכנרת ריקה מאדם (צילום: איציק לוי, איגוד ערים כינרת )

אווירה של סגר (צילום: אבשלום ששוני)אווירה של סגר (צילום: אבשלום ששוני)

רוכבי אופניים בפתח תקווה (צילום: אלון חכמון)רוכבי אופניים בפתח תקווה (צילום: אלון חכמון)