מצבו של הרב חיים קנייבסקי (92), מנהיג הזרם הליטאי בציבור החרדי שנדבק בקורונה, החמיר היום (שישי) ולדברי הרופאים המטפלים בו הוא נמצא כעת בשלב השני והמסוכן של המחלה. 

מטעמו של הרב נמסר: "בשעות הלילה האחרון והבוקר חלו שינויים במדדי החום והסטורציה של הקרב. לדברי הרופאים הגוף נמצא כעת בשלב השני והמסוכן של מחלת הקורונה. הרב מרגיש טוב ומקיים את סדר יומו כרגיל". עוד ביקשו: "יש להרבות בתפילה עבור רבינו שמריהו יוסף חיים בן פעשא מרים לרפואה שלמה". 

הרב קנייבסקי לומד

ירח טוקר, יועץ התקשורת ומקורבו של הרב, אמר אמש בשיחה עם "מעריב" כי "הרב קנייבסקי מרגיש מצויין ואין כל החמרה במצבו". לדבריו, "הרב מתפלל ומקיים את סדר יומו הרגיל. לשמחתנו הרבה הוא מרגיש טוב ורופא עוקב אחר מצבו כל העת. מכל רחבי העולם דורשים בשלומו של הרב, ואנו מקווים ומתפללים שהוא יחלים במהרה יחד עם כל חולי ישראל".

שלשום צולם הרב, המוכר ברחוב החרדי כ"גדול ישראל", בסוכתו בבני ברק. הצלם שוקי לרר, שכבר החלים מקורונה, הורשה להיכנס לסוכת הרב, שם תיעד אותו שוקד בלימודיו. 

חרושת השמועות בדבר מצבו של הרב הקשיש התפתחה לאחר שאובחן בסוף השבוע כחולה בקורונה. זמן קצר לאחר הפרסום החלו לזרום לרב איחולי החלמה רבים, כולל מנשיא המדינה, ראש הממשלה והרבנים הראשיים.