"שיתוק הדדי": שר האוצר, ישראל כ"ץ, פרסם הבוקר (שני) פוסט בחשבון הפייסבוק המגולל את עמדתו על התפטרותה אמש של מנכלי״ת משרד האוצר, קרן טרנר אייל, בעיצומו של אחד המשברים הגדולים ביותר שידעה כלכלת ישראל. נפרדנו בהודעה משותפת יפה עם דברי שבח הדדיים ובואו נשאיר את זה כך", כתב כ"ץ והדגיש: "אין לפרישה שום קשר לתקציב, למדיניות ולהתנהלות משרד האוצר המתפקד היטב באופן עצמאי וממלא את כל משימותיו על הצד הטוב ביותר בתקופה קשה ומאתגרת זו".

הודעת נתניהו והשר כ"ץ (משרד רה"מ)

עוד הוסיף כ"ץ למתוח ביקורת על הקושי לתפקד בתוך ממשלת האחדות: "כמובן שהמציאות מול כחול-לבן והשיתוק ההדדי בחלק מהתחומים מקשה על כולם, בייחוד בעניין חוקי ההסדרים והרפורמות החשובות שאני רוצה לקדם והם מונעים". אולם כ"ץ הדגיש: למרות זאת הצלחתי לנווט ולהעביר עד היום את כל ההחלטות המרכזיות שיזמתי, כולל תקציב שנת 20 המשכי מלא, שמאפשר לכל משרדי הממשלה לתפקד, ותוכנית רשת הבטחון הכלכלית בגובה 90 מיליארד לסיוע למובטלים, לעצמאים ולבעלי העסקים עד לאמצע השנה הבאה, ותוכניות סיוע נוספות חשובות לקבוצות כמו הנכים ולכלל הציבור בתמיכה פה אחד בממשלה ובכנסת - לא בכדי אין הפגנות על רקע הסיוע הכלכלי".

השר ישראל כ''ץ וקרן טרנר אייל (צילום: נועם ריבקין, פלאש 90)השר ישראל כ''ץ וקרן טרנר אייל (צילום: נועם ריבקין, פלאש 90)

כ"ץ הוסיף לתקוף את המפלגה בראשותו של בני גנץ, וטען: "אנו מקדמים בימים אלה את תקציב שנת 21 בהתאם לשיקולים המקצועיים ולוח הזמנים הנדרש - ולא בהתאם לדרישות פוליטיות של כחול לבן". עוד הוסיף כ"ץ כי "ראש אגף תקציבים, שעירב פוליטיקה בתפקידו, 'התפוטר' וסגנו מונה במקומו, וכעת המנכלי״ת שמיניתי סיימה את תפקידה בהסכמה הדדית". כ"ץ הדגיש: "נקבע מ״מ מתוך המשרד ובקרוב ימונה מנכ״ל חדש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ''ץ (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כ''ץ (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)

בהמשך דבריו התייחס שר האוצר גם להתפטרותו של החשב הכללי, רוני חזקיהו עלינו אמר: "התפטרותו נבעה מסיבות אישיות שלו, אני מאוד מעריך אותו וכבר נקבע לו מחליף מצויין שימונה בקרוב". כ"ץ הדגיש כי "כל הניסיון ליצור דימוי של התפרקות, הוא פוליטי, מגמתי ורחוק מאוד מהמציאות - כל הדיונים באוצר הם מקצועיים ומכבדים וברמה הנדרשת ואני כשר הממונה קובע בסופו של דבר את המדיניות, ותפקיד הפקידות לתמוך ולבצע". את דבריו חתם כ"ץ בקביעה כי "אנו צועדים בדרך ארוכה וקשה", וטען: "אני רואה לנגד עיני אך ורק את טובת הציבור ובעלי העסקים הזקוקים לסיוע ופועל למענם ללא פשרות וכך בכוונתי להוסיף ולעשות גם בעתיד".