ממצאים ראייתיים שהגיעו הערב (שני) לידי המשטרה מחזקים את החשד כי אנסטסיה קליין בת ה-51, התיירת מאוקראינה שנפטרה בבית החולים איכילוב בתל אביב ביום שישי האחרון, נרצחה על ידי בן זוגה דימטרי ציגנוק בן ה-52. קליין, כזכור, אושפזה בבית החולים במצב אנוש עם פציעות רבות וחמורות, שנגרמו על פי החשד על ידי ציגנוק. המשטרה איתרה את בנה של קליין באמצעות סיוע שקיבלה מהאינטרפול, צעיר כבן 30 המתגורר באוקראינה. צוות החקירה עדכן אותו בפרטי החקירה. בשלב הזה לא נראה כי הוא יגיע לארץ.

הבוקר הגיע ציגנוק להסגיר את עצמו בתחנת המשטרה ברמת גן, לאחר שהפר את מעצר הבית אליו נשלח ביום שישי האחרון על ידי שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, ציון קפח. לאחר הדיון בעניינו נמלט ציגנוק מדירתו ונעלמו עקבותיו עד אשר הסגיר עצמו הבוקר.

היעלמותו של ציגנוק לא הפתיעה את החוקרים, שכן זו הייתה הפעם השנייה בה הפר החשוד את תנאי שחרורו. מחר יובא החשוד לבית משפט השלום בתל אביב, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בגין חשד לרצח. כזכור, בפעם הקודמת בה הובא ציגנוק בפני שופט ונשלח למעצר בית הוא היה חשוד בניסיון רצח, ניסיון אונס ותקיפה. כעת הוא יובא בפני השופט כחשוד ברצח.

ניידת משטרה, אילוסטרציה (למקום המצולם אין קשר לנאמר בכתבה) (צילום: אבשלום ששוני)
ניידת משטרה, אילוסטרציה (למקום המצולם אין קשר לנאמר בכתבה) (צילום: אבשלום ששוני)

ציגנוק נעצר בתחילה בחשד שניסה לאנוס את בת זוגו קליין, אולם בהמשך נחקר בחשד לתקיפתה החמורה, תוך שלכאורה גרם לה חבלות קשות, שהביאו לאשפוזה בבית החולים איכילוב בתל אביב, שם שהתה במצב קשה עד אנוש עד לפטירתה במהלך סוף השבוע.

על פי החשד, לפני מספר ימים ציגנוק החליט "לגמור את העבודה" כאשר הגיע לבית החולים איכילוב בתל אביב בו אושפזה קליין, תוך שהוא מפר את תנאי שחרורו למעצר בית בפעם הראשונה. החשוד הגיע לכאורה למקום כאשר הוא מחופש לסוהר שב"ס, והחל בחיפוש אחר קליין, אך נתפס על ידי צוות בית החולים ולא הספיק לבצע את זממו.