הקטל בדרכים: שתי תאונות קשות אירעו היום (שישי) במרכז הארץ ובדרומה, אחת מהן גבתה את חייו של גבר כבן 40, ככל הנראה נתין זר, בעת שרכב על אופניו בפתח תקווה. כשעה לאחר מכן, שלושה גברים נפצעו בתאונה בין שני טרקטורונים סמוך לדימונה, שניים מהם במצב אנוש וקשה ואחד במצב בינוני. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירועים. 

זירת התאונה בפתח תקווה (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)זירת התאונה בפתח תקווה (צילום: תיעוד מבצעי מד''א)

בשעות הצהריים רוכב אופניים חשמליים כבן 40 נהרג מפגיעת רכב בדרך יצחק רבין בפתח תקווה. צוות מד"א שהגיע למקום ביצע בו ניסיונות החייאה אך בסופן נאלץ לקבוע את מותו. שוטרים ובוחני תנועה הגיעו למקום ונסיבות האירוע נבדקות.

רופא מתנדב במד"א ד"ר ליאור בודה וחובש מד"א חנינה סיידל סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו אופניים מעוכות על הכביש ובמרחק של 10 מטרים שכב גבר כבן 40 מחוסר הכרה, עם פגיעת ראש קשה. הוא היה ללא נשימה וללא דופק, הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו. נהג הרכב, גבר בשנות ה-30 לחייו, נבדק במקום ולא נזקק לפינוי".

זירת התאונה בפתח תקווה (צילום: גל אברהם, תיעוד מבצעי מד''א)זירת התאונה בפתח תקווה (צילום: גל אברהם, תיעוד מבצעי מד''א)

מעט לאחר מכן, שלושה גברים נפצעו בתאונה קשה בין שני טרקטורונים בשטח פתוח סמוך לדימונה, כאשר אחד הטרקטורונים התהפך על צידו. שוטרים הגיעו למקום ונפתחה חקירה בידי בוחן תאונות דרכים ממרחב הנגב.

שניים מהפצועים, גבר בן 38 וצעיר כבן 20, היו במצב אנוש וצוות מד"א שהגיע למקום החל לבצע בהם פעולות החייאה, עד שליבו של הצעיר חזר לפעום, וכעת הוא במצב קשה, מורדם ומונשם וסובל מפגיעה רב מערכתית. צוות מד"א פינה אותו יחד עם צעיר נוסף בן 22 שנפצע בינוני לבית החולים סורוקה, תוך המשך ביצוע פעולות החייאה בפצוע בן ה-38 שנמצא במצב קריטי.  

זירת תאונת הטרקטורונים סמוך לדימונה (צילום: דוברות המשטרה)זירת תאונת הטרקטורונים סמוך לדימונה (צילום: דוברות המשטרה)

חובש מד"א עומרי אבו ג'אמע סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד בין טרקטורון RZR לטרקטורון רגיל שהתהפך על צידו. 2 פצועים מחוסרי הכרה שכבו על הכורכר ופצוע נוסף התהלך במקום. ביצענו הערכה ראשונית של מצבם הרפואי, שניים מהפצועים היו ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע בהם פעולות החייאה שבמהלכן מצבו של אחד מהפצועים התייצב וליבו שב לפעום. הכנסנו את הפצועים לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים כשמצבו של הפצוע בן ה-38 קריטי ומבוצעות בו פעולות החייאה, ושני צעירים כבני 20 במצב קשה ובינוני".

זירת תאונת הטרקטורונים סמוך לדימונה (צילום: דוברות המשטרה)זירת תאונת הטרקטורונים סמוך לדימונה (צילום: דוברות המשטרה)