משרד התחבורה ורכבת ישראל הודיעו היום (ראשון) על פתיחתה מחדש של תחנת הרכבת "תל אביב – השלום". התחנה תיפתח יחד עם הכנף הדרומית, המהווה טרמינל דרומי חדש אשר מכפיל את גודלה של התחנה הקיימת.

אולם הנוסעים החדש שנבנה על ידי אגף ביצוע ברכבת ישראל בעלות של כ-100 מיליון שקלים, מהווה העתק כמעט זהה של האולם הקיים, וכולל שתי מעליות חדשות, וכן שני דרגנועים חדשים, לצד שני גרמי מדרגות, מתחם שירותים חדש ובית קפה. הטרמינל החדש, כמו כל תחנות רכבת ישראל, נגיש באופן מלא לנוסעים עם מוגבלויות.

תחנת הרכבת תל אביב - השלום (צילום: רכבת ישראל)תחנת הרכבת תל אביב - השלום (צילום: רכבת ישראל)

 אולם הנוסעים החדש יאפשר זרימת נוסעים משופרת ונוחה יותר בתחנת השלום, בה עוברים כ-50-60 אלף נוסעים מידי יום, וכ-1.4 מיליון נוסעים מידי חודש, הכי הרבה נוסעים מבין כל תחנות הרכבת, ויפחית משמעותית את התורים לבידוק הביטחוני בכניסה לתחנה. 

כמו כן האולם החדש ישפר ויקצר משמעותית את דרכי הגישה אליה מכיוון דרום, אשר עד היום באי התחנה מכיוון זה נאלצו לחצות את דרך השלום הסואנת ולבזבז זמן יקר במעברי החצייה.

תחנת הרכבת תל אביב - השלום (צילום: רכבת ישראל)תחנת הרכבת תל אביב - השלום (צילום: רכבת ישראל)

שרת התחבורה מירי רגב מסרה כי "רכבת ישראל מקדמת את המהלך לשדרוג ושיפור השירות בתחנות הקיימות. התחנה תגדיל את הנגישות של באי הרכבת למרכזי התעסוקה הצמודים ותאפשר עוד הזדמנויות תעסוקה, מסחר, פנאי ובילוי לכל תושבי הארץ.

גם מנכ''ל רכבת ישראל, מיכאל מייקסנר הגיב לפתיחת התחנה המחודשת ואמר: "תחנת השלום היא התחנה המבוקשת. התחנה המשודרגת תאפשר לנו להעניק שירות מיטבי לנוסעי הרכבת היום,  ולמיליוני הנוסעים החדשים שצפויים להשתמש בשירותי הרכבת בשנים הקרובות. אני מודה לשרת התחבורה ואנשי משרד התחבורה על תמיכתם בפרויקט, ולעובדי הרכבת על הביצוע האיכותי".