יואב אורן, סמנכ"ל מסופים ומעברי הגבול ברשות שדות התעופה, שוחח הבוקר (רביעי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM על פתיחת מעבר טאבה, לאחר שהיה סגור במשך כשנה. "אתמול היה קצת תור בבוקר ובתשע וחצי כבר לא היה אף אדם בתור. לצערי בסוף היום אפילו לא הגענו למכסה של ה-300 התיירים שקיווינו להגיע אליה. הטענות בעיקר הגיעו מהציבור שטעה ברכישת האגרות, אבל בסוף היום גם להם נתנו לעבור, כי כאמור לא הגענו למכסה". 

הוא הסביר מה צריך לעשות מי שרוצה להגיע למצרים בתקופת הקורונה ואמר כי "אם מישהו רוצה לטוס למצרים, קודם כל הוא צריך להיכנס לאתר רכישת אגרות המעבר, כי דרך התהליך הזה אנחנו מווסתים את כמות האנשים היוצאים ונכנסים למדינה. מדובר בסכום של 101 שקלים לאדם. כל אדם גם צריך לעשות בדיקה 72 שעות לפני המעבר וזהו, הוא חופשי להיכנס למצרים".

עוד הוסיף: "המעבר כרגע מותר רק לאוכלוסייה של מחוסנים ומחלימים בלבד, מה שמונע ממשפחות עם ילדים לעבור. אין מה לעשות, אבל אני מניח שככל שהזמן יעבור הם יגדילו את מספר העוברים. צריך גם לזכור ששנה שלמה המעבר היה סגור ולא עבד". 

לגבי התחושות בצד השני, אמר כי "הם מאוד שמחים לקבל אותנו, הם חיכו לנו הרבה מאוד זמן. בדרך חזרה לארץ צריך לעשות בדיקה נוספת, לפי הדרישה שלנו. הבדיקה הזאת אפשר לעשות אותה במעבר, במלון או בבית החולים המקומי. זה בדיוק מקביל לתהליך שיש בנתב"ג. לא יותר מזה".