הסטוריה בנמל התעופה בן גוריון: טיסה מסחרית ראשונה של חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות, איתיחאד איירווייז, הגיעה בטיסה ישירה מנמל התעופה באבו-דאבי. בנוסף לחנוכת קו הטיסות הסדיר בין אבו דאבי לנתב"ג, ישראל נוספה השבוע ל"רשימה הירוקה" באבו דאבי, של מדינות אשר הנוסעים המגיעים מהן לבירת איחוד האמירויות אינם נדרשים להיכנס לבידוד.

טיסה EY598 של איתיחאד, היתה הטיסה הסדירה הראשונה שהמריאה מנמל התעופה הבינלאומי של אבו-דאבי לנתב"ג. לאחר שהמטוס התקבל כמייטב המסורת בזרנוקי מים, התקיים טקס בהשתתפות בכירים באיתיחאד, השגרירים ומנכ"ל נתב"ג, שמואל זכאי.

נחיתת הבכורה של מטוס איתיחאד בנתב''ג וטקס השקת קו הטיסות (צילום: אבשלום ששוני)נחיתת הבכורה של מטוס איתיחאד בנתב''ג וטקס השקת קו הטיסות (צילום: אבשלום ששוני)

"הפעלת הטיסה הסדירה הראשונה לתל אביב היא רגע משמעותי ביותר בתולדותיה של איתיחאד", ציין מנכ"ל קבוצת איתיחאד, טוני דגלאס – "בשנה שעברה היינו עדים לחתימת הסכמי אברהם ההסטוריים בין איחוד האמירויות לישראל. אנו נרגשים מההזדמנויות ששיתוף הפעולה פותח בפני איתיחאד ועיר הבית שלנו, אבו דאבי".

קו הטיסות החדש בין אבו-דאבי לנתב"ג יהיה במטוסי הדרימליינר ובשלב הראשון, התדירות תהיה של שתי טיסות שבועיות. בינתיים, נמשכות ההכנות לשיתוף פעולה בין איתיחאד לחברת אל על בקווים בין נתב"ג לאבו-דאבי ובקווי ההמשך של החברה הלאומית של איחוד האמירויות. 

נחיתת הבכורה של מטוס איתיחאד בנתב''ג וטקס השקת קו הטיסות (צילום: אבשלום ששוני)נחיתת הבכורה של מטוס איתיחאד בנתב''ג וטקס השקת קו הטיסות (צילום: אבשלום ששוני)

בתוך כך, ארמניה פותחת את שעריה לתיירים הישראלים, כאשר על טיסות של חברת התעופה ארמניה אייליינס יועלו נוסעים מחוסנים בלבד. החבילות של הנופש והטיולים בארמניה ישווקו באמצעות חברת איסתא, חבילה הכוללת טיסה וארבעה לילות במלוחן בירוואן הבירה תעלה 499 דולר. טיול של שבעה ימים במדינה, כולל בהרי הקווקז, יעלה החל מ-999 יורו.

"ארמניה ברמת תחלואה נמוכה, לצד זה שעיקר הנסיעה היא לטיולי טבע באוויר הפתוח ובעיר הבירה יערבאן הכל פתוח", ציין מנכ"ל איסתא הולידייס, רונן קרסו.