לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה שיתקיים בשלישי שוחחו היום (שני) בן כספית וינון מגל בתוכניתם ב-103FM עם אברומי לינשה, חרדי ששירת כלוחם בחברון, ופעיל בפרויקט ההנצחה "אוהבים וזוכרים". לינשה סיפר על המיזם ועל הניסיונות לקרב בין המגזר החרדי ליום הזיכרון.

"פעם דיברנו על התזמון, היום מנסים להפוך את השיח למהות של היום הזה", אמר לינשה. "היוזמה זה להנציח את אותם חללים בדרך שלנו כאנשים דתיים באמירת תהילים לעילוי נשמתם. בשנה שעברה נקראו עשרות אלפי פרקי תהילים, 140 אלף ליתר דיוק, לעילוי נשמת הנופלים במהלך יום הזיכרון. הייתה התגייסות מקצה לקצה, בעיקר במגזר החרדי. לא רק שם, מכלל המגזרים, חוצה מגזרים ממש. הייתה התגייסות מדהימה".

לדבריו, כדי להשתתף במיזם "אפשר להיכנס לפייסבוק 'עם ישראל', יש פוסט של 'אוהבים וזוכרים' ויש קישור לאתר. אתה בעצם מאמץ חייל ומתחבר אליו, מתייחד איתו ואומר תהילים לזכרו ולעילוי נשמתו".

במענה לשאלה מה היעד שהוצב השנה לאחר שכ-140 אלף פרקים לעילוי נשמת חללי צה"ל נקראו בשנה שעברה אמר לינשה: "כמה שיותר, אין גבולות בדברים כאלה".

כשנשאל האם הוא עומד בצפירה, השיב: "אני אישית עומד, אני חושב שרוב האנשים עומדים. אני מאמין שלא כולם עומדים, יש את הקיצוניים בכל מקום. רוב האנשים מכבדים ועומדים בצפירה, ותוך כדי אומרים משניות או תהילים. אני משתדל ומקפיד לעמוד ולומר תהילים ולהתייחד בצורה שלי".