הליך זיהוי 45 קורבנות האסון הקשה בהילולה במירון הסתיים הלילה (בין שבת לראשון), לאחר שחודש עם צאת השבת במכון הפתולוגי באבו כביר. 44 מהם שוחררו לקבורה, בעוד שהנותר ישוחרר במהלך היום לבקשת משפחתו. 

ד"ר חן קוגל, מנהל המכון הלאומי לרפואה משפטית באבו כביר, אמר הבוקר: "אסון בסדר גודל כזה חייב הערכות מורכבת מאד מצד צוות המכון. הצורך והבקשה של המשפחות לסיום מהיר של התהליך היה מובן ופעלנו לאורו, אך לא ויתרנו על הצעדים המקצועיים הנדרשים לשם כך. 
אני מבקש להביע השתתפותי בצער המשפחות".

במהלך הלילה, כאמור, הובא חלק גדול מן ההרוגים למנוחות. הליך הזיהוי החל עוד לפני כניסת השבת ובמהלכו זוהו למעלה מ-30 קורבנות. בין הקורבנות ישנם צעירים ומבוגרים, חלקם הורים לילדים, וחלק מהקורבנות ילדים בעצמם. 

קורבנות האסון במירון (צילום: באדיבות המשפחה,דוד כהן פלאש 90 )קורבנות האסון במירון (צילום: באדיבות המשפחה,דוד כהן פלאש 90 )

קורבנות האסון במירון (צילום: באדיבות המשפחות,דוד כהן פלאש 90 )קורבנות האסון במירון (צילום: באדיבות המשפחות,דוד כהן פלאש 90 )

קורבנות האסון במירון (צילום: באדיבות המשפחות,דוד כהן פלאש 90 )קורבנות האסון במירון (צילום: באדיבות המשפחות,דוד כהן פלאש 90 )


בין ההרוגים שזוהו עם צאת השבת, הותר לפרסום שמותיהם של משה צרפתי, בן 65 מירושלים, מנחם קנובלביץ', בן 23 מארצות הברית שהלוויתו התקיימה גם כן בצאת השבת. הוא תואר על ידי מכר של בני משפחתו כ"בחור עדין נפש" וציין כי קנובלביץ' הותיר אחריו ארוסה: "עוד חודשיים הוא היה צריך להתחתן". אליעזר צבי יוזעף, בן 26, גם הוא אזרח ארצות הברית. בנוסף, זוהה גם שלמה זלמן ליבוביץ', בן 19 מצפת, חן דורון, בן 41 מחולון, מרדכי יואל פאקעטע, בן 24, ויוסף מסטורוב, בן 17 מרמלה.

הרב אביגדור חיות, אביו של הנער ידידיה חיות שנהרג באסון בהר מירון (צילום: אלון חכמון)

הרב אביגדור חיות, אביו של הנער ידידיה חיות שנהרג באסון, קרא במהלך הלוויית בנו לאחדות: "ידידיה לצערי הרב לא שרד, ידידיה היה ילד צדיק וקדוש, ואם הוא היה רוצה שאגיד משהו זה דבר אחד - לכולנו מכנה משותף אחד, אנחנו יהודים. אם ידידיה היה כאן במקומי הוא היה אומר דבר אחד, בואו נתאחד, זה הזמן וזה המקום. אף אחד לא בודק איזו כיפה יש לשני, אם יש לו או אין לו. צריך ללמוד מה זה אחדות - יהודים, ערבים, החובה שלנו היא לקום ולהתאחד, אנחנו מדינה קטנה, מעט יהודים מול העולם".

לאחר מכן סיפר כי בנו שמואל מאיר, שראה את המוות לנגד עיניו, זעק קריאת שמע בעת האירוע. כשהבין שחייו ניצלו, הזעיק את כוחות ההצלה לטפל באביו תוך שהוא מפנה אותם לחפש את אחיו, שכבר לא היה בין החיים. בנוסף, האב הודה לצוותי הרפואה שטיפלו בבנו. 

משה צרפתי ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)משה צרפתי ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוגים נוספים הוא חיים ראק, תושב בית שמש, יוסף יהודה לוי וישי מועלם בני ה-17 מהמועצה המקומית רכסים, שהלוויתם יצאה בצאת השבת מהישיבה בה למדו לכיוון בית העלמין תל רגב, יוסף עמרם טאובר, אזרח ארצות הברית ואריאל צדיק, בן 57, תושב ירושלים. דניאל (דוני) מוריס, בן 19, אזרח ארצות הברית, דובי שטיינמץ, בן 21 מקנדה, אליעזר יצחק קולטי, בן 13 מירושלים ואלעזר גפנר, בן 52 מירושלים.

מנחם קנובלביץ' ז''ל, בין ההרוגים באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)מנחם קנובלביץ' ז''ל, בין ההרוגים באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוג נוסף הוא ידידיה חיות, בן 13. אביו אביגדור היה עמו במירון יחד עם בן נוסף ונפצע גם הוא באסון.

ידידיה חיות  ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)ידידיה חיות ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוג נוסף ששמו הותר לפרסום הוא דוד קרויס, בן 33, ואב לתשעה ילדים. התגורר בשכונת חפציבה בבית שמש, והשתייך לחסידות תולדות אהרון.

דוד קרויס ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)דוד קרויס ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

כמו כן, אלו שמות ההרוגים שהותרו לפרסום טרם כניסת השבת: בעדכון טרגי במיוחד, הותר לפרסום כי בין ההרוגים שני זוגות אחים בני פחות מ-18: האחים משה מרדכי אלחדד בן ה-12 ויוסף דוד אלחדד בן ה-18, תושבי צפון הארץ, והאחים משה נתן נטע אנגלרד, בן 14 ויהושע אנגלרד, בן 9 וחצי מירושלים.

האחים משה נתן נטע אנגלרד ז''ל ויהושע אנגלנדר ז''ל, נהרגו באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)האחים משה נתן נטע אנגלרד ז''ל ויהושע אנגלנדר ז''ל, נהרגו באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)


האחים משה ויוסף אלחדד הובאו למנוחות בצפת (צילום: לייבי ש'צרנסקי)האחים משה ויוסף אלחדד הובאו למנוחות בצפת (צילום: לייבי ש'צרנסקי)

האחים משה מרדכי אלחדד ז''ל ויוסף דוד אלחדד ז''ל, נהרגו באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)האחים משה מרדכי אלחדד ז''ל ויוסף דוד אלחדד ז''ל, נהרגו באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

בין ההרוגים ששמם הותר לפרסום הצעיר משה בן שלום, בן 20 תושב בני ברק, תלמיד ישיבת פוניבז' בעיר, שם תיערך גם הלוויתו. 

משה בן שלום ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)משה בן שלום ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוג נוסף ששמו פורסם הוא הצעיר ידידיה פוגל, בן 22, תושב ירושלים, תלמיד ישיבה ברמת גן. 

ידידיה פוגל ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)ידידיה פוגל ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

אחד ההרוגים ששמו הותר לפרסום הוא יונתן חברוני, בן 28, תושב גבעת שמואל שהותיר אחריו שלושה ילדים.

יונתן חברוני ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)יונתן חברוני ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוג נוסף ששמו הותר לפרסום הוא הרב חנוך סולד, בן 52, תושב העיר אשדוד. סולד, שהשתייך לחסידות גור, מצא גם הוא את מותו בהילולה שהפכה לטרגדיה. הלוויתו תתקיים בבית העלמין באשדוד.

הרב חנוך סולד ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)הרב חנוך סולד ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

בין ההרוגים ששמם הותר לפרסום גם אלעזר מרדכי גולדברג, בן 37 מביתר עילית. הוא הותיר אחריו ארבעה ילדים.

אלעזר מרדכי גולדברג ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)אלעזר מרדכי גולדברג ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוג נוסף ששמו הותר לפרסום הוא שרגא גשטטנר בן ה-35, זמר חסידי ודמות מוכרת בעולם החרדי. גשטטנר הגיע לישראל ממונטריאול, קנדה, ושהה במירון בעת שאירע האסון. הוא הותיר אחריו חמישה ילדים. הלוויתו תצא בשעה 15:00 משמגר להר המנוחות. היות והמשפחה הקרובה לא נמצאת בארץ, הציבור נקרא להשתתף ולכבד. 

דודו של גשטטנר, אהרל'ה סיני מפתח תקווה, סיפר שהגיע עם אחותו לזהות את בנה הנעדר מהאסון, שהגיע עם שני אחיו מניו יורק כדי להשתתף בהילולה.

"הם נהגו להגיע כל שנה למעט שנה שעברה, שלא יכלו בשל הקורונה", סיפר סיני. "שמענו, אמרו לנו שהוא כנראה נפטר וביקשו שנגיע לזהות אותו". עוד הוא סיפר כי "שלושת האחים היו אמורים לחזור לארה"ב ביום ראשון ולצערי כנראה שרק שניים מהם יחזרו. הוא היה איש חסד עם המון נתינה ועצוב לנו מאוד".

שרגא גשטטנר ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: צילום מסך יוטיוב)שרגא גשטטנר ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: צילום מסך יוטיוב)

מנחם זקבך, בן 24, תושב מודיעין עילית, הוא הרוג נוסף באסון הקשה. זקבך למד בכולל והותיר אחריו את אשתו כשהיא בהריון, והשניים הורים לתינוקת בת שנה. הוא נרמס תחת ההמון בשביל הצר סמוך לחגיגה הגדולה בהדלקה של חסידות תולדות אהרון. הלוויתו צפויה לצאת בצהריים מבית הוריו בבני ברק.

מנחם זקבך ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)מנחם זקבך ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוג נוסף הוא הצעיר שמחה דיסקינד, בן 23, תושב בית שמש שמשתייך לחסידות גור. הוא יובא למנוחות בשעות הקרובות בחיפה, שבה מתגוררים הוריו. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

שמחה דיסקינד ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)שמחה דיסקינד ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוגים נוספים הם שמואל צבי קלגסבלד, בן 43, תושב ביתר עילית, אליעזר צבי יוזעף, בן 26, אזרח ארצות הברית, משה לוי, בן 14, תושב בני ברק, ישראל אנקווה, בן 24, תושב בית שמש, שהלוויתו יצאה לקראת שעות הלילה בשבת, מבית העלמין המקומי ברחוב דרך החיים. הרוג נוסף אזרח ארגנטינה הוא  אברהם דניאל אמבון בן 21 ותלמיד ישיבת היכל יצחק בירושלים.

חיים עוזר סלר  ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)חיים עוזר סלר ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

שמות הרוגים נוספים שהותרו לפרסום הם יעקב אלחנן סטרקובסקי, בן 20, תושב אלעד, חיים עוזר סלר, יהודה לייב רובין ואליהו כהן. 

יעקב אלחנן סטרקובסקי  ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)יעקב אלחנן סטרקובסקי ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

יהודה לייב רובין ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)יהודה לייב רובין ז''ל, נהרג באסון מירון (צילום: באדיבות המשפחה)

עוד ברשימת הנספים גם נחמן קירשבוים, בן 15 וחצי, בית שמש.

נחמן קירשבוים, בן 15 וחצי מבית שמש (צילום: באדיבות המשפחה)נחמן קירשבוים, בן 15 וחצי מבית שמש (צילום: באדיבות המשפחה)

הרוג נוסף הוא יוסף גרינבוים, בן 22 מחיפה. הותיר אחריו אישה ותינוק בן כשנה.

יוסף גרינבוים, בן 22 מחיפה (צילום: באדיבות המשפחה)יוסף גרינבוים, בן 22 מחיפה (צילום: באדיבות המשפחה)


גם הרב שמעון מטלון, בן 37, תושב ביתר עילית נספה באסון.