בתום שלושה ימי מבצע "חוק וסדר" במהלכם ביצעו שוטרים, מסתערבי מג"ב ולוחמי מג"ב פעילות מבצעית לאיתור חשודים ברחבי הארץ שהיו מעורבים בהפרות סדר אלימות, יידוי אבנים וירי לעבר שוטרים ואזרחים, ביצעה המשטרה את מעצרם של 348 חשודים, כאשר מרביתם המכריע מוסלמים.

בתוך כך, מאז תחילת מבצע "שומר החומות" נעצרו על ידי המשטרה 1,938 חשודים, ביניהם למעלה מ-1200 שוחררו, הן על ידי בית המשפט והן בתום חקירתם במשטרה בעוד עניינם נמצא עדיין תחת חקירה.

בנוסף, כ-175 כתבי אישום הוקצו עד כה כנגד מפרי הסדר האלימים. כך עולה מנתונים שעדכן מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי שהחליט להאריך את תוקפו של המבצע בשבוע ימים נוסף. 

המפכ"ל התייחס היום (חמישי) במהלך ביקור ביחידת מתפ"א (מנהלת תיאום פעילות אכיפה) להישג השוטרים והלוחמים: "אנו בעיצומו של מבצע "חוק וסדר", מבצע רחב היקף ברחבי הארץ שמשיג את מטרתו שהיא מיצוי הדין עם המעורבים בהתפרעויות ובאירועי האלימות והפשיעה בשבועות האחרונים. אנו נמשיך אותו גם במהלך השבוע הבא בדגש על מעצר פורעי החוק ואיתור אמצעי לחימה בלתי חוקיים".

במהלך הביקור בנוכחות ראש אג"מ, ניצב אבי ביטון, ראש אמ"ש, ניצב בועז גולדברג, סגן ראש אג"מ, תנ"צ מוריס חן, סקר מפקד מתפ"א, נצ"מ אייל דאון את פעילות היחידה וכן צפה המפכ"ל בתרגיל פריצה למבנה המיועד להריסה במהלכו פתחו מספר חשודים בירי לעבר הלוחמים.

שוטרים מתרגלים פריצה למבנה (צילום: דוברות המשטרה)
שוטרים מתרגלים פריצה למבנה (צילום: דוברות המשטרה)

בהמשך, שוחח שבתאי עם הלוחמים ואמר: "השבעות האחרונים היו עבורכם עמוסים מאוד בפעילות מבצעית ברחבי הארץ והיה חשוב לי להגיע לכאן ולהודות לכם על עבודתכם המקצועית שתרמה רבות למאמצי המשטרה במבצע 'שומר החומות'".

גם בשבוע הבא תפעל המשטרה תוך מתן דגש על מעצר פורעי החוק ואיתור אמצעי לחימה בלתי חוקיים. כזכור, אתמול הודיע השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה במהלך המליאה בכנסת כי "כוח המילואים של מג"ב יוגדל מ-16 פלוגות מילואים ל-32, וכן הכוח במשטרה יעובה בחמשת אלפים שוטרים נוספים בתוך שלוש שנים". לדבריו, האירועים בשבועות האחרונים הראו שיש בכך צורך.