אגף הסיוע לייצוא הביטחוני "סיבט", פרסם היום (שלישי) את נתוני הייצוא הביטחוני של ישראל לשנת 2020 שעומדים על 8.302 מיליארד דולר (כ-27 מיליארד שקל) היקף חוזים חדשים. מדובר בנתון השני בגובהו אי פעם ובגידול של כ-15% במכירות, מיליארד דולר יותר לעומת השנה הקודמת. 

שר הביטחון בני גנץ אמר בתגובה כי "התעשיות הישראליות- גדולות כקטנות, הוכיחו גם בשנת משבר עולמי, כי האיכות והקדמה הטכנולוגית הישראלית הן מהמובילות בעולם. בשנה האחרונה פעלנו באופן אינטנסיבי בכדי להעמיק את ההסכמים הממשלתיים, ביחד עם ידידותינו בעולם- ועוד נמשיך".

"בפני ישראל שווקים חדשים, והזדמנויות משמעותיות להתפתחות שתתרום לכלכלה הישראלית ויכולה להזרים מיליארדים למשק, ולפתח מקומות תעסוקה רבים, לצד תרומה חסרת תקדים לביטחון ישראל כפי שראינו היטב במבצע 'שומר החומות' ובמשימות המבצעיות המורכבות שמקיימת ישראל בכלל הזירות", המשיך.

הוא הוסיף כי "מערכת הביטחון כולה ואגף 'סיבט', ימשיכו בביצוע ההתאמות הרגולטוריות הנדרשות, במטריה ממשלתית ומדינית ובתמיכה בתעשייה הביטחונית כחול לבן, תוך מתן דגש על העמקתה בפריפריה הישראלית ותרומתה לחוסן החברתי של מדינת ישראל".