גבר בשנות ה-70 לחייו הגיע הבוקר (שלישי) בפעם השנייה בתוך שבוע לבית מפעל הפיס לאחר שזכה בלמעלה מ-24 מיליון שקלים בלוטו. מוקדם יותר באותו השבוע, זכה לראשונה בפרס על סך 70 אלף ש"ח בהגרלה נוספת.

במחלקת הזכיות של מפעל הפיס לא זוכרים מקרה דומה, בו בטווח זמן כל כך קצר, זכה אותו אדם פעמיים בפרס הראשון בשתי הגרלות שונות. מדובר ברצף הזכיות בדאבל לוטו הארוך ביותר שהיה עד כה - 5 זכיות רצופות.

הזוכה, בתחילת שנות ה-70 לחייו, נשוי וסב לנכדים, מתגורר באחד מיישובי החברה הערבית שבצפון הארץ.

הוא סיפר בהתרגשות לאנשי הפיס כי "אתמול בלילה צפיתי בשידור ההגרלה בטלוויזיה. הייתי לבד בסלון, כשהטופס מונח לידי. כאשר החלו לעלות המספרים, לא הייתי צריך עוד שום דבר. זיהיתי את המספרים כיוון שזכרתי אותם בעל פה, והבנתי מיד שאני הזוכה הגדול בהגרלה".

הזוכה מספר כי גדל בישוב מעורב של יהודים וערבים וספג לא מעט משתי התרבויות, בעיקר את ערך הנתינה ואת המוטו: "מי שנותן לירה – אלוהים נותן לו עשר". 

כשנשאל מה בכוונתו לעשות עם כספי הזכייה, ענה: "אני לא מסתנוור מהכסף. גדלתי בבית אמיד, כסף רב עובר בין ידיי, אבל החשוב הוא שבבית חינכו אותי שעל מנת להצליח בחיים צריך לעבוד קשה ובעיקר להיות טוב וקשוב לזולת. במקום מגוריי אני מוכר כאדם של נתינה. כמה פעמים במהלך השנים עזרתי רבות, הן לבני משפחה שנקלעו לקשיים והן לאנשים שהיו זקוקים לסיוע נקודתי". 

"אני מתכוון לחלק את הכסף בין כל ילדיי ונכדיי, שידעו שהם יכולים להתפתח מקצועית מבלי לרדוף אחרי הכסף, כך שכל ילד יוכל לפתח ולהגשים את עצמו כראות עיניו", אמר. "כמובן שאמשיך לעזור, לסייע ולתרום, כפי שהיה עד כה. הזכייה, במקרה שלי, לא תשנה לי את החיים, אבל לבטח תעזור ותסייע לאנשים אחרים שזקוקים לכסף יותר ממני".

"הצוות בפיס כבר מכיר אותי היטב", שיחזר הזוכה, "אני מגיע לכאן כבר שבועיים".