ממשלת בחריין הודיעה היום (חמישי) על הקלה בתהליך קבלת ויזת כניסה למדינה עבור ישראלים. הדבר בא לקראת פתיחת קו התעופה הישיר בין ישראל לבחריין, כשנה לאחר חתימת הסכמי אברהם
 
חברת גולף אייר, חברת התעופה הלאומית של בחריין, תשיק את קו הטיסות הישיר שלה לתל אביב ב- 4 לאוקטובר. עד כה, היה קושי בהנפקת אשרות כנסיה לבחריין עבור ישראלים. אחד מהם היה דרישת המדינה להציג תדפיס תנועות בחשבון בנק משלושת החודשים שקדמו לנסיעה. דרישה זו נבעה מדרישה זהה של ישראל כלפי תושבי בחריין הרוצים לבקר בישראל. עתה הודיעה ממשלת בחריין על הסרת דרישה זו בתקווה להקל על כניסת ישראלים למדינה ובצפייה לעליה בביקוש לטיסות לבחריין בזמן הקרוב.
 
עלות הנפקת הוויזה תעמוד על תשעה דינר (כ-80 שקלים). אזרחים ישראלים שירצו לטוס לבחריין יוכלו להגיש בקשה לאשרה אלקטרונית ותוך 24 שעות היא תשלח למייל המזמין. גולף אייר תפעיל שתי טיסות שבועיות בימים שני וחמישי. מחיר כרטיס טיסה יתחיל מ-299 דולר, כולל כבודה ארוחה ושירות מלא בשתי המחלקות עסקים ותיירים. משך הטיסה יהיה כשעתיים וחצי. בחריין מוגדרת בימים אלה כמדינה ירוקה ולכן מחוסנים ומחלימים אינם נדרשים בבידוד עם הכניסה אליה. כמו כן, לא יהיה צורך בבידוד בחזרה לישראל.
 
בחריין מדינה קטנה השוכנת במפרץ הפרסי ואחת מהמדינות המודרניות ביותר בעולם הערבי, ייחודה הוא השילוב בין מדינה מודרנית לצד היסטוריה עשירה. בחריין הוגדרה לפנינת המפרץ בזכות יופייה והאיים המלאכותיים שבה. כחמישה מיליון תיירים פוקדים אותה כל שנה.