משפחת אמו של איתן בירן בן החמש הודיעה הערב (ראשון) כי הוא חזר לישראל, "כפי שרצו הוריו". הם הוסיפו כי עם הגעתו, נמצא איתן בטיפול אינטנסיבי של צוות רפואי בכיר בבית החולים שיבא "לנוכח מצבו המורכב והרגיש שלא ניתן לפרטו".

הם הכחישו כי איתן נחטף מאיטליה, כפי שטוענת משפחתו של אביו המתגוררת בארץ המגף. "הבאתו של איתן לישראל נעשתה באופן המגשים את צוואת הוריו, הוא לא נחטף ולא שום דבר מופרך הדומה לכך. הוא נמצא בחיק המשפחה, עטוף באהבה וחום כפי שראוי שיהיו לו". 

אמש, לטענתה של דודתו של איתן, איה, אחותו של אביו, הוא עזב את ביתו בעיר פאביה שבצפון המדינה בשעה 11:30 יחד עם סבו, שמואל פלג, שהיה אמור להחזיר אותו בשעה 18:30.

עמית בירן, הבן תום ויצחק וברברה כהן שנהרגו באסון הרכבל באיטליה לצד הבן איתן שנפצע אנוש (צילום: באדיבות וואלה!)עמית בירן, הבן תום ויצחק וברברה כהן שנהרגו באסון הרכבל באיטליה לצד הבן איתן שנפצע אנוש (צילום: באדיבות וואלה!)

משלא שבו, ולאחר שהדודה ניסתה להשיג את הסבא ללא הצלחה, שלח פלג הודעה בה נכתב כי "איתן חזר הביתה". בהמשך, קיבלה איה מסרון נוסף מעורכת הדין של משפחת פלג, לפיו איתן אכן נחת בישראל. הברחתו של איתן לארץ התאפשרה מפני שמשפחת פלג המשיכה להחזיק בדרכון הישראלי של איתן, בניגוד להוראת השופטת באיטליה. דודתו הגישה תלונה במשטרה.

שני צדי משפחתו של איתן בן החמש, שהוריו ואחיו נהרגו באסון הרכבל באיטליה, נאבקים כדי לקבל את המשמורת עליו בשלושת החודשים שחלפו מאז המקרה. עד כה שהה איתן אצל איה, אחותו של אביו, שמתגוררת באיטליה. לפני כחודש יצאה דודתו מצד האם, גלי פלג, במתקפה חריפה נגד איה ובישרה שפתחה בהליך אימוץ.