לאחר כשבועיים של מצוד, ישראל סגרה מעגל: כשהם מרימים ידיהם בכניעה, יצאו סמוך לשעה 02:00 הלילה (בין שבת לראשון) איהם כמאמג'י ומנדאל אנפיאעת מדירת המסתור שבה שהו בג'נין, דקות אחדות לאחר שכוחות שב"כ ולוחמי היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור (ימ"מ) של מג"ב כיתרו את הבית, ביצעו ירי של מספר כדורים וכרזו להם לצאת החוצה מבלי להתנגד למעצר אם ברצונם להישאר בחיים.

רגעי מעצר איהם כמאמגי ומנאדל איניפיעאת בג'נין. צילום: מתוך רשתות חברתיות פלסטיניות

בכך, השלימו הכוחות המשולבים של שב"כ והמשטרה את לכידתם של כל ששת האסירים הנמלטים, שבועיים אחרי שיצאו מפתח המנהרה שחפרו אודות למחדליהם של אנשי שב"ס בכלא. 

לאחר שבסוף השבוע נתקבלה ההחלטה לפזר את כוחות צה"ל ממערך החיפושים ולהתמקד במידע מודיעיני בלבד, תוך השארת כוחות שב"כ, משטרה ומג"ב במערך החיפושים, התקבל סמוך לחצות המידע לפיו שני המחבלים, נמצאים בדירת מסתור בג'נין. התארגנות מהירה של הכוחות ויציאה לביצוע המשימה הלא פשוטה בתוך ג'נין, הפתיעה גם את תושבי המקום ובעיקר את שני המחבלים, שהבינו שהבית בו מצאו מסתור מכותר והכוחות לא יהססו לפתוח באש ולחסלם. 

גורם המעורה בפרטים סיפר למעריב: "המידע הגיע לשב"כ סמוך לחצות וההתארגנות הייתה מהירה ונחושה. הגענו למקום כיתרנו את הבית, פתחנו בירי וכרזנו להם לצאת ואכן הם יצאו כשידיהם למעלה ללא התנגדות . בנוסף, ביצענו מעצר של שני סייענים שהובלו גם הם לחקירה. מבחינתנו המצוד הסתיים בהצלחה מרבית אודות לשיתוף הפעולה בין הכוחות".

שני המחבלים, כמאמג'י ואנפיאעת, יצאו מהדירה בכניעה, היישר לידיהם הפתוחות של לוחמי ימ"מ וכוחות שב"כ אשר הצמידו מטפחת לעיניהם והובילו אותם לחקירה במתקן שב"כ.המעצר של השניים הגיע כשש שעות וחצי בלבד לפני שארבעת חבריהם ושותפיהם לבריחה הנועזת יובלו לבית משפט השלום בנצרת בדרכם להארכת מעצר. 

בעת יציאת הכוחות מהעיר התפתחו הפרות סדר במספר מוקדים במהלכן מפרי הסדר יידו אבנים והשליכו מטענים לעבר הכוחות וכן חמושים ירו במרחב. על המבצע בפיקוד המרכז פיקד תת-אלוף יניב אלאלוף, מפקד אוגדת יהודה ושומרון. בחפ"ק אלוף-משנה אריק מויאל, מפקד חטיבת 'מנשה'.

כזכור, בשבוע שעבר מאמצי החיפוש המשולבים נשאו פרי כאשר שניים מהמחבלים, מחמוד עראדה ויעקב קאדרי, נלכדו באזור נצרת, ובהמשך נלכדו גם זכרייה זביידי ומחמוד עראדה בחניון משאיות באזור אום אל גאנם הסמוכה.

זביידי ומחבל נוסף לרגליהם של כוח ימ''מ (צילום: משטרת ישראל)זביידי ומחבל נוסף לרגליהם של כוח ימ''מ (צילום: משטרת ישראל)

המחבלים שנתפסו (צילום: רשתות חברתיות)המחבלים שנתפסו (צילום: רשתות חברתיות)

מפכ"ל המשטרה, רב  ניצב יעקב שבתאי, התייחס לתפיסה, ואמר: "מאז שנמלטו פעלה משטרת ישראל, בהובלת מחוז הצפון של המשטרה, בתגבור כוחות רבים, יחד עם שאר ארגוני הביטחון, בפריסה רחבה של אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים, תוך מצוד מודיעיני, חקירתי ומבצעי והודות לשיתוף הפעולה יוצא הדופן בין כל הארגונים, משטרה, שב"כ וצה"ל הצלחנו יחד לסגור מעגל". 

"ככל שהזמן חלף ידענו שמקום הימצאותם הוא בג'נין. נערכנו במשך מספר ימים לפעילות המורכבת, והלילה לאחר שהתקבל המידע לו חיכינו, ניתן האות לפעילות הכוחות כשבחזית לוחמי הימ"מ. מערכת הביטחון כולה ואנו, שוטרי ולוחמי משטרת ישראל המשטרה נמשיך לפעול באופן נחוש והתקפי למען ביטחון אזרחי ישראל", ציין עוד המפכ"ל.