שריפת ענק פרצה היום (שבת) במתחם הקניות Z סנטר בקלנסווה שבשרון. צוותי כיבוי רבים הוזנקו למקום אך הם התקשו להגיע למתחם בשל עומס אנשים. בעקבות כך החלו שוטרי תחנת טייבה בסיוע כוחות משטרה נוספים וארגון כבאות והצלה בפינוי מתחם הקניות בן שתי הקומות שעלה באש, כאשר זמן קצר לאחר שהחל הפינוי קרסה קומתו העליונה של המתחם. לא דווח על לכודים או על פצועים.

השריפה במתחם Z בקלנסווה. צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה

מאמצי הכיבוי בשעה זו מתרכזים בכיבוי חיצוני מחשש לקריסת המבנה והימצאות בלוני גז בקומה הראשונה הבוערת כליל. בנוסף,הכוחות מבודדים את האזור ומונעים את התפשטות חזית האש לעבר מטען גז הנמצא בצדו המזרחי של המבנה. 

כוחות הכיבוי בשריפה במתחם Z בקלנסווה (צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה)כוחות הכיבוי בשריפה במתחם Z בקלנסווה (צילום: תיעוד מבצעי כבאות והצלה)

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי מסר כי "השריפה החלה בסביבות השעה 13:00. נכון לשעה זו פועלים במקום 25 צוותי כיבוי. יש טענה כי עבודות בינוי הן אלו שגרמו לשריפה, כרגע אין דיווח על נפגעים. חשוב להדגיש - חייבים להיות רישיונות לעסקים בכל התחומים אחרת זאת תהיה התוצאה". 

השריפה במתחם Z בקלנסווה (צילום מסך: תיעוד מבצעי כבאות והצלה)השריפה במתחם Z בקלנסווה (צילום מסך: תיעוד מבצעי כבאות והצלה)