הטרגדיה בצפון: יוגב כהן בן ה-28 מעמק יזרעאל הוא הצעיר שנהרג הבוקר (שלישי) לאחר שנפל מכדור פורח סמוך לבלפוריה. אמיר אלמוג, בעלי החברה "לגעת בשמיים", בה עבד כהן כפועל בצוות הפעלת הכדור הפורח, סיפר לוואלה! על הצעיר המנוח והסביר כיצד התרחש האסון הנורא, מההמראה ועד ההתרסקות הטרגית. 

בעלי החברה שהפעילה את הכדור הפורח מספר על הצעיר שנהרג באסון (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)

אלמוג סיפר כי הוא "היה בחור מדהים, מלח הארץ. פשוט בחור חזק ואיתן. מה שקרה, אנחנו לא מבינים איך הוא עשה את זה, אני טס 20 שנה - הוא נתלה על הסל - על החלקים התחתונים, שזה לא קורה אף פעם".

לדבריו, כהן נתלה על הידיות של הכדור מסיבה שטרם התבררה. עוד סיפר כי הצעיר "החליט שהוא נתלה על הסל, ועד שהטייס שם לב הוא כבר היה בגובה חמש-שש-שבע מטר, ואז צעקו לו מלמטה 'תקפוץ, תקפוץ', כשהוא עדיין היה קרוב, והוא אמר 'לא, אני מחזיק מעמד'.

הוא הוסיף וסיפר: "ואז הטייס החליט להנמיך, אבל היו פה כבלי מתח אז הוא לא יכול היה. הוא ניסה להנמיך אחרי הכביש, הרוח החזירה אותו חזרה, ובאיזשהו שלב הוא לא החזיק מעמד ונפל".

הכדור הפורח (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)הכדור הפורח (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)

האירוע הטרגי התרחש סמוך לשעה 6:30 בבוקר סמוך לבלפוריה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי בעלי הכדור הבחינו בצעיר כשהוא נתלה מבחוץ מיד בהמראה, אולם הכדור תפס תאוצה ועלה מהר לגובה.

מיד כשהצוות הבחין במתרחש, הם ניסו להנחית את הכדור בצידו השני של הכביש, וניסו להכניס את ההרוג, אך הוא החליק, נפל ופגע ברכב שנסע בכביש 60, סמוך לבלפוריה. צוות מד"א איתר את הגבר ללא סימני חיים וקבע את מותו.

פרמדיק מד"א, מאור אטדגי, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו במרכז הכביש גבר מחוסר הכרה עם חבלה רב מערכתית קשה מאוד. הוא היה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו. במרחק של כ-150 מטרים ראינו בצד הכביש רכב עם פגיעה. נוסעי הרכב לא נזקקו לטיפול".

הכדור הפורח (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)הכדור הפורח (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)

הכדור הפורח (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)הכדור הפורח (צילום: אלי אשכנזי, וואלה!)