הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) פרסמה היום (שלישי) את מדד שביעות הרצון בקרב תושבי הערים הגדולות בישראל, ממנו עולה כי כפר סבא נמצאת במקום הראשון, זו השנה השלישית ברציפות. העיר מובילה במדדי תוחלת החיים, צפיפות הדיור, שביעות הרצון מאזור המגורים ושביעות הרצון מהניקיון באזור המגורים.

מפילוח הנתונים עולה כי רחובות מובילה בשביעות רצון מהחיים, בשביעות רצון מהדירה, באחוזי המועסקים שחשים שתפקידם מאפשר קידום ושתפקידם תואם את תחום לימודיהם, באמון במערכת הבריאות ובאחוז הנמוך ביותר של תושבים שמפריע להם רעש חיצוני בדירה. אין הרוגים בתאונות דרכים ברחובות.

רמת גן מובילה בשיעור הנמוך ביותר של תמותת תינוקות, באמון במערכת המשפט, בתחושת יכולת להתמודד עם בעיות, בשיעור השימוש באינטרנט, בשימוש בשירותי ממשל מקוונים ובאחוז הפסולת שהועברה למחזור.

ראשון לציון מובילה באחוז המועסקים הנמוך במשרה חלקית שלא מרצון, בשיעור האבטלה הממושכת הנמוך ביותר ובתחושת הביטחון ללכת לבד באזור המגורים בשעות החשכה.

באר שבע עברה ב-2020 לקבוצת הערים עם ציון גבוה במדדי איכות חיים והיא מובילה באחוז המועסקים המרוצים מההכנסה. תל אביב-יפו מובילה בשיעור התעסוקה, בשיעור הזכאות לבגרות ובאחוז הנגישות למחשב ואילו חולון מובילה באיכות מי השתייה.

כמו כן ניתן לראות כי נתניה מובילה באמון בממשלה ובאחוז הנמוך ביותר של משקי בית המשלמים עבור דיור 30% או יותר מתוך ההכנסה הכספית נטו.

פתח תקווה מובילה במעורבות אזרחית, ביחס בין נשים לגברים בתפקידי ניהול במגזר הציבורי ובאחוזים הנמוכים ביותר של תחושת הבדידות, תחושת הדיכאון ותחושת האפליה. 

חיפה מובילה באחוז הנמוך ביותר של עלות שירותי דיור לחודש, בית שמש מובילה במספר הנמוך ביותר של מקרים חדשים של שאתות ממאירות (סרטן) בקרב נשים ובעיסוק בפעילות התנדבותית.

מהנתונים עולה עוד כי אשקלון מדורגת שנייה בשיעור המועסקים במשרה חלקית שלא מרצון, אשדוד מדורגת שנייה באחוז הנמוך ביותר של הרוגים בתאונות דרכים.

בני ברק מובילה בשביעות הרצון מהעבודה, במספר הנמוך ביותר של מקרים חדשים של שאתות ממאירות (סרטן) בקרב גברים, בציפיות ביחס לעתיד, בשביעות רצון מהאיזון בין עבודה לתחומים אחרים, בשביעות רצון מהמצב הכלכלי, באחוז הנמוך ביותר של עודף משקל בכיתות א ו-ז ובשיעור הצבעה הגבוה ביותר בבחירות לכנסת ה-23. ירושלים מדורגת שנייה באחוז החשים דיכאון ובת ים מובילה בשביעות רצון מהתחבורה הציבורית.