אמש, ביומו הראשון של הרמדאן אירעו הפרות סדר מלוות בקריאות הסתה באזור שער שכם, כשמפרי סדר החלו בידויי בקבוקים, אבנים וחפצים לעבר השוטרים. ראש המנגנון לתיאום ביטחוני לשעבר בין ישראל לרשות הפלסטינית, ד"ר משה אלעד, שוחח עם גדי נס ב-104.5FM והביע את דעתו על המתרחש. 

"יש הרבה מאוד התרעות, אך כבר ראינו דברים כאלה, שגם רצף כזה של פיגועים נקטע. לא אופתע אם זה ייקטע לגמרי ויהיה פה שקט. אני כבר לא זוכר מתי פעם אחרונה נעשה עיבוי מערך כזה, וזה קצת מפחיד את הפלסטינים לעשות את זה דווקא עכשיו. אך לך תדע מה יקרה בהר הבית", אמר.

עוד הוסיף כי: "לפלסטינים אין מוטיבציה לבצע הפרות סדר המוניות ולצאת ביציאה גדולה לרחובות, לכן החלופה היא פיגועי ראווה ופיגועי חקיינים, לא שזה משנה כי רצח הוא רצח, אך צריך לדעת את האמת. אין קשר בין שלושת הפיגועים שנעשים בארץ לבין אלה שנעשים ביו"ש".

בסיום דבריו, הבהיר ד"ר משה אלעד: "ברור כשיש אירוע כמו שקרה בג'נין, מנגנוני הביטחון לא נמצאים בשטח, אך מערכות המודיעין עובדות, ואלה דברים שלא מדברים עליהם. התחלנו להרגיע את עזה, הכנסנו פועלים, אפילו שזה בלוף. בינינו, זה הרגיע את השטח. אך מה יקרה כרגע אם חלילה הג'יהאד ירצה להגיב על מה שקרה בג'נין? כל המטרה שלנו היא להפריד בין הרוב הדומם שרוצה לעבוד, לבין אלה שמנסים לטרפד לנו. פה תהיה לישראל בעיה, נקווה שזה לא יקרה".