אלפים הגיעו היום (ראשון) לבתי העלמין בכפר סבא ללוות למנוחות עולמים את חברי הילדות תומר מורד ואיתם מגיני ז"ל שנרצחו בפיגוע הקשה ברחוב דיזינגוף בתל אביב ביום חמישי האחרון.

מורד הובא למנוחת עולמים בבית העלמין פרדס חיים בעיר, כשעה לאחר מכן נערכה הלוויתו של איתם בבית העלמין מנוחה נכונה הסמוך. הלוויתו של הנרצח השלישי, ברק לופן מגבעת שמואל, החלה ב־17:30 בבית העלמין בקיבוץ גינוסר.  

איתם מגיני ותומר מורד ז''ל (צילום: שימוש לפי סעיף 27א')איתם מגיני ותומר מורד ז''ל (צילום: שימוש לפי סעיף 27א')

אביו של איתם נפרד: "נזכור אותך לעד, אוהב אותך תמיד"

אביו של איתם, אייל, ספד לו: "בני היקר, נרצחת על ידי רוצח שפל. הרוע והשנאה לעולם לא יביאו לפתרון של כל סכסוך. אנחנו מתאבלים על מותך. כולנו נזכור אותך לעד כחבר אהוד, פעלת תמיד כקוסם היודע להלך בין כולם. עצוב מאוד שנלקחת מאיילה ארוסתך בגיל כל כך צעיר. אוהב אותך תמיד עד יומך האחרון".

ראש עיריית כפר סבא רפי סער ספד גם כן: "איך אפשר להספיד בחור כה צעיר ומלא בשמחת אהבה? איך אפשר לעקל שאת פניו הצוחקות של איתם נראה רק בתמונות?. איתם היה מנהיג, סמל למצויינות שרק השמיים היו הגבול בשבילו".

עידו, חברו של איתם מהצבא סיפר: "איתם חבר שלי, אח שלי, היית משפחה בשבילי. לא מצליח להאמין שאתה לא איתנו. לנצח אזכור את הבן אדם שהיית, חבר טוב, הדבק של החבר'ה בצבא".

"מלך האריות שלנו. אדם שהוא מגדלור בכל מקום שהוא נמצא בו. כל כך הרבה זכרונות - הצבא, דרום אמריקה, תל אביב", ספד לו חבר נוסף, "תמיד היית שם בשבילנו, בשמחה או בנפילה לאורך הדרך. אנחנו נפרדים אבל לא באמת, אוהבים לנצח".

הלוויית הנרצחים בפיגוע בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)הלוויית הנרצחים בפיגוע בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

מפקדו של איתם בשייטת הצוללות: "היכרתי את איתם הדעתן, הערכי והאיכותי, היו יפים לך החיים, אבל מישהו החליט שזה יעצר, יודע לאהוב, ליזום. השירות בצוללת מורכב, זר לא יבין זאת. היתה לך הבגרות, סולם ערכים, היית אחלה צוללן. גיבור, בשם שייטת הצוללות אני מצדיע לך".

בן דודו של איתם, רועי, ספד: "איתם שלי, היית לי ולכל הנכדים מודל לחיקוי, שידרת אווירה חיובית, בדיחות מתגלגלות. שלטת בכל נושא. היינו צריכים לחגוג ביום שישי את האירוסין שלך אצלי בבית. כבר הענו פלקאט ברכה גדול. מי יודע כמוך לשמור על קשרים".

נועה, אחותו של איתם ספדה: "אח שלי הגדול והיחיד. אין לי מילים והלב שלי לא יכול לעקל. כל היום היית שמח, מפרגן לכולם, תמיד שמרת עלי והגנת עלי מכל העולם, תמיד אתה אצלי בלב, אמשיך במורשת שלך, תהיה חלק מהלב שלי".

סבו של איתם, חגי, ספד לנכדו בדמעות: "איך אפשר להסביר למי שלא מכיר מי הוא איתם - בן שכל הורה מקווה שיהיה לו, אח שכל אחד רוצה שיהיה לו, הנכד שכל סבא וסבתא בייקום מתפללים לאחד כמותו. איתם הוא ציר מחונן ומנחע כל מה שמסביבו. מגנט של אנשים, אדם מיוחד מזן נדיר. תמיד מאיר פנים, עם קסם רב, איש שרוצים לאהוב. כסבא ראיתי כיצד קסמו של הילד הולך לפניו".

"איתם מילא את ליבנו בגאווה כשהתקבל לקורס צוללנים וסיים בהצלחה. חמש שנות שירות מעוררי גאווה. צמח לנו תפארת של נכד. אני הסבא עומד ומספיד אותך", סיכם.

איתם מגיני ז''ל מובא למנוחות (צילום: אבשלום ששוני)איתם מגיני ז''ל מובא למנוחות (צילום: אבשלום ששוני)

חברתו של תומר מורד ז"ל ספדה לו: "החלומות נשברו לרסיסים ואני איתם"

אריאל, בת זוגו של תומר ספדה לו בדמעות בהלוויתו: "הלב שלי, העוגן שלי, העולם שלי הכל בשבילי. אנחנו לא באמת נפרדים היום, לעולם נהיה אנחנו יש לנו את האהבה הכי גדולה, טהורה, טובה ונכונה ואף אחד לא יוכל לקחת אותה לעולם. תכננו לעבור ביחד חיים שלמים אבל החלומות נשברו לרסיסים ואני יחד איתם".

"תומר שלי, רק תגיד לי שבקצה יש אור. אני כל כך אוהבת אותך, כל כל אוהבת אותך, אתה הכל, תמשיך להאיר לכולם את הדרך עם האור שלך", אמרה. 

"מחכה שתעיר אותי מהחלום": זוגתו של תומר מורד ז"ל בהספד מרגש

אריאל וינבלט, בת זוגו של תומר מורד שנרצח בפיגוע בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)אריאל וינבלט, בת זוגו של תומר מורד שנרצח בפיגוע בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

תומר מורד ז''ל מובא למנוחות (צילום: אבשלום ששוני)תומר מורד ז''ל מובא למנוחות (צילום: אבשלום ששוני)

אחיו, עומרי וטל סיפרו בדמעות: "היית מצחיק את כולנו, כולם כבר מבינים איזו נשמה היית, קרן אור מהלכת. אחרי השבוע הזה אעשה הכל לשמור על אמא אבא, המשפחה ואריאל. אנחנו מוקפים באהבה וזו עדות בכמה אנשים נגעת - מי היה מאמין שנהפוך למשפחת שכול?".

ראש עיריית כפר סבא רפי סער ספד לתומר: "קשה להאמין שחיים נגדעים כך ברגע אחד. קשה להאמין שאריאל אהובתו וחבריו לא יהנו עוד מצחוקו המתגלגל. תומר הוא מסוג האנשים שכולם רצו להיות בקרבתו, ילד שרוחו הטובה שררה על כל סביבתו. הוא היה מנהיג טבעי, קצין בנח"ל עם ערכים - סמל לישראלי היפה".

"העובדה שנרצח בגיל 27 בעת שבילה עם חבריו כואבת עוד יותר. היו לו אין ספור חלומות להגשים אך כולם נמוגו בירי של מחבל מתועב. חיים שלמים נגדעו בטרם עת", הוסיף. 

הלוויית הנרצחים בפיגוע בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)הלוויית הנרצחים בפיגוע בתל אביב (צילום: אבשלום ששוני)

הלוויתו של תומר מורד ז''ל שנרצח בפיגוע בת''א (צילום: אבשלום ששוני)הלוויתו של תומר מורד ז''ל שנרצח בפיגוע בת''א (צילום: אבשלום ששוני)

הלוויתו של תומר מורד ז''ל שנרצח בפיגוע בת''א (צילום: אבשלום ששוני)הלוויתו של תומר מורד ז''ל שנרצח בפיגוע בת''א (צילום: אבשלום ששוני)

חברו ניר, ספד לו גם כן: "אתה האדם הראשון שצירפתי אליי מגיל 5, לא יודע למי אפנה ומה אעשה עכשיו. אני יודע שתמיד  אתה תהיה איתי ותשמור עלי מלמעלה, לנצח תהיה אצלי בלב".