יו"ר הוועדה לענייני ביטחון פנים, חברת הכנסת מרב בן ארי, התנצלה היום (שני) בפני בני משפחת כדורי, על המחדל בחקירת רצח הורי המשפחה בשנת 2019. בן ארי אמרה לבני המשפחה כי "אני מתנצלת בשם המדינה והכנסת על העוול שנגרם לכם". 

ח"כ בן ארי שוחחה עם בן כספית ואריה אלדד ב-103FM והגיבה לדברים: "אני מלווה את המשטרה בהרבה דיונים ואני תמיד מנסה לשמור על כבודה, אבל אני חושב שהתנהלותה במקרה הזאת הייתה באמת קשה. למחבל יש כתב אישום, אבל התיק נסגר".

"קרה כאן עוול נוראי, זו משפחה מדהימה, נורמטיבית, שמהרגע שהחל תהליך החקירה התייחסו אליהם כאחרוני העבריינים. כך לא מתנהלים. דברים קשים שמענו על חדר החקירות - הורידו לה את כיסוי הראש ולא נתנו לה לאכול. על מה? על מה עצרו אותה 17 יום? לא שמעתי אפילו התנצלות".

"בזה אני אטפל, אעשה זאת באופן אישי. אני עושה לילות בתחנות המשטרה, אני יושבת עם שוטרים, אני עושה הכל, אבל יש מקרים שבדיוק בגללם קמה הוועדה לביטחון פנים - כדי לפקח על העבודה. אין בעיה לחקור, אבל למה להתנהג אליהם כאחרוני העבריינים? למה? כשהיא אומרת שהיא חולת קורונה, למה הם עונים לה שאם היא משקרת הם יעלו על זה? למה?  אנחנו מדברים על משפחה נורמטיבית - האבא הוא אח שכול בעצמו", הוסיפה. 

ח"כ מרב בן ארי בדיון על התנהלות המשטרה בחקירת רצח הזוג כדורי, קרדיט: הוועדה לביטחון פנים

על העימות האלים של ח"כ עופר כסיף מול שוטר, במסגרתו הכה אותו בראשו, אמרה: "אי אפשר כל הזמן לשתוק. צריך להתחיל פה תהליך משמעותי. עצם העובדה שיש חקירה פלילית, יש לזה השלכות. זה גם לא ועדת אתיקה, זו חקירה פלילית. אנחנו חייבים לעשות משהו. כשהוא בא ואומר שהוא נגד האלימות - בואו, השאלה היא מאיזה צד מגיעה האלימות. ככה זה עובד. לכן אני אומרת שצריכים להתחיל תהליך, והוא צריך להיות משמעותי". 

כשנשאלה על הילולת רבי שמעון בר יוחאי שתתקיים השנה בהר מירון, ביקשה להדגיש: "8,000 שוטרים הולכים לאבטח את האירוע, זו היערכות שלא הייתה מעולם. מכירת הכרטיסים תהיה מראש, כל האוכל והשתייה יהיו מתחת להר, כבר לא תהיה כניסה עם רכב פרטי, תהיה הגבלת זמן לכל משתתף וסך הכל יהיו 16,000 בו זמנית על ההר. זה לא מה שהיה, אבל עדיין מדובר במקום צפוף מאוד ומי שלא חייב - שלא יבוא".  

סייע בעריכת הכתבה: דוד זבולוני, 103fm