כ-65 שנה לאחר שהחלו להיערם עדויות על היעלמות ילדי תימן והבלקן: היום (שני) נפתח קבר חשוד לבדיקה רשמית על ידי משרד הבריאות במטרה להוציא שרידי הגופה לשם זיהויה ולקיחת דגימת DNA לשם עריכת בדיקת קשרי משפחה. פתיחת הקבר מגיעה בעקבות בקשת המשפחה וצו של בית המשפט. תחילה, הוסרה המצבה, ולאחר מכן הקבר נפתח. בתוך כך, בתוך הקבר של אחד מילדי תימן שנפתח התגלו שרידי שתי גופות שונות - והתהליך הופסק עד לקבלת אישור משפטי להמשכו.

התינוק שקברו נפתח הוא עוזיאל חורי, שמשפחתו עלתה ב-1948 מתוניסיה. ב-1952 נולדו עוזיאל ואחיו, ובהיותו כבן שנה חלה עוזיאל, נלקח על ידי שירותי הרווחה, הועבר לבית חולים וכעבור זמן קצר קיבלה המשפחה הודעה שהוא הלך לעולמו. הוא קבור בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.

ממשרד הבריאות נמסר כי הדבר נעשה מתוך "רצון להגיע לחקר האמת ולהסיר את חששות המשפחות בדבר זהות יקיריהן". עוד צוין כי משרד הבריאות תמך בשעתו בחקיקת החוק ונטל על עצמו להיות אמון וממונה על ביצועו של חוק זה, "מדובר באירוע רגיש ומורכב ואנו עושים את מירב המאמצים שיעשה באופן מכבד לטובת המשפחה".

מזל ברקו, אחותו של עוזיאל, בירכה על ההחלטה. "אלו בשורות טובות שמגיעות אחרי שנים של טלטלות מצד המדינה", סיפרה לוואלה! ושיתפה: "זו הייתה הצוואה של ההורים שלי".

עם זאת, היא מתייחסת בספקנות לתהליך שמנוהל על ידי המדינה."אני חייבת להגיד שגם אם יגידו שזה אחי - אני לא אאמין לממצאי החקירה. המדינה הסכימה לנו רק שיהיה מישהו מטעמנו בפתיחה, שיראה שהקבר לא ריק ויש שם עצמות של תינוק, אך לא הסכימו לתת לנו את ה-DNA לבדיקה פרטית", סיפרה ברקו.